Frýdecko-místečtí házenkáři vezou z Litovle první letošní vítězství z palubovky soupeře

Lubomír Kavka

27. 10. 2014

Frýdecko-místečtí házenkáři vezou z Litovle první vítězství z palubovky soupeře, když si poradili s extraligovým nováčkem poměrně jasným skóre 25:32 a drží šestou příčku tabulky.

Litovel se v úvodu sice dostal do vedení 4:1, jenže od třinácté minuty, kdy vyrovnával frýdecko-místecký Strack na 6:6, se vývoj zápasu začal obracet.                                                                                                 Od poloviny prvního poločasu začali hosté budovat náskok, který byl po třiceti minutách již pětibrankový.     „Úvody jsou naše slabina. Nevím, jestli to hráči dělají schválně, aby mě chtěli rozčílit nebo zvýšit tepovou frekvenci," smál se po utkání trenér hostujícího celku Aleš Chrastina.

Do druhého dějství vstupovali hosté ve dvojnásobné početní převaze a brzy dokázali Litovli odskočit až na rozdíl osmi branek (10:18).  Do konce utkání si udržovali odstup o šest až sedm branek a zaslouženě zvítězili.                                                                                                                                                  Hostující tým se mohl spolehnout na kanonýra Petrovského, který nasázel deset branek. K němu se velmi dobrým výkonem připojil Strak a v brance výborně chytající Marenčák.

„Litovel, přestože je nováček, hraje házenou, za kterou se nemusí stydět. I ty výsledky má celkem solidní. My jsme věděli, že nás nečeká nic snadného a připravovali jsme se na jejich největší zbraně, ať to byl Dolák, nebo Juříček. Obranu máme vysokou, a jakmile nás přestal zlobit Dolák, tak jsme v obraně měli navrch a z rychlých útoků jsme dávali góly, které rozhodly o utkání," zhodnotil trenér Frýdku-Místku Aleš Chrastina.

Extraligu teď čeká týden a půl reprezentační pauza, po ní se ve středu 5.11.2014 od 18:00 hodin představí frýdecko-místečtí házenkáři  na domácí  palubovce v důležitém duelu proti Cementu Hranice

.

Tatran Litovel – SKP Frýdek-Místek 25:32 (9:14)

Frýdek-Místek: Marenčák (47%), Pyško – Klaban 5, Meca, Mynář, Petrovský 10/5, Hečko 2, Petřík 2, Vacula, Kichner 4, Barvík, Strack 6, Rajnoha, Krahulík 3. Trenér: Aleš Chrastina.

Sled utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 5:3, 6:3, 6:8, 8:11, 9:15, 10:18, 12:2013:21, 16:22, 17:25, 19:26, 22:28, 24:31

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. 7m hody: 3/2 – 6/5. Vyloučení: 6 – 4. Diváků: 446.