Archiv

Robert Schedling

29. 9. 2005

FRÝDEK-MÍSTEK – SK KRAVAŘE 4:0 (1:0)
Hosté zavítali do Stovek k diviznímu utkání s cílem uhájit alespoň bodík za remízu. Již v úvodní minutě utekl po levé straně domácí útočník Sklenička, jeho centr nachází před brankou hostí Krpce, tomu se však nepovedlo přelstít brankáře Eliáše. V 11. minutě chyboval obránce Frýdku Myšinský a krásně namazal do šance Staňkovi, ten lobem přehodil nejen Ježe, ale i celou domácí svatyni. Vzápětí likvidoval Jež střelu kapitána Kravař Buchvaldka. Frýdek zahrozil krásnou střelou Vojvodíka z 23. minuty, kterou brankář hostí vyrážel na rohový kop. Poslední aktivitou Kravař byla akce z 31. minuty. Po rychlém protiútoku centroval z pravé strany Buchvaldek, Jež míč stačil posunout do levé strany, kde se objevil zcela nekrytý Baranec. Jeho střela byla ale velmi nepřesná. Ve 39. minutě odcentroval zprava Chlebek, Krpec šel do hlavičkového souboje a po odraženém míči a zaváhání hostujícího brankáře vstřelil úvodní branku utkání Vojvodík – 1:0. Ve druhém poločase to byl již koncert domácích fotbalistů, kteří po dlouhé době své příznivce v domácím utkání zvedali ze sedadel. V 55. minutě utekl po pravé straně Němec (ten měl mimochodem na stadionu dokonce i svůj tříčlenný fan klub) a po jeho centru střílí Krpec hlavou druhou branku Frýdku. V 63. minutě se po skrumáži dostává k míči Chlebek a jeho hlavička zapadla krásně k zadní tyči – 3:0. O tři minuty později využívá centr Vojvodíka ke čtvrté brance Sklenička. Hosté takovou nadílku jen těžko snáší a v 70. minutě se během dvou minut vyřadil ze hry kapitán Kravař Buchvaldek. Po dvou žlutých faulech vidí od hlavního rozhodčího utkání červenou kartu a musí tak předčasně pod sprchy. Hosté se na zbytek utkání usadili na své vlastní polovině a evidentně vyčkávali konečný hvizd. Frýdek se do oslabené a přehuštěné obrany dostával stále. V 83. minutě byl v dobré střelecké pozici Prokeš, jeho střela šla ale nad branku. Čtyři minuty před koncem šel Sklenička z pravé strany sám na Eliáše, střílel však do brankáře. Vzápětí na ochránci tří bílých tyčí hostí skončil i pokus Krpce. Taktéž skončila poslední příležitost valcířů, když v nastaveném čase vybídl střídající Žáček ke skórování dnes velmi agilního Skleničku. Frýdek tak ve třetím utkání za sebou dokázal zvítězit (skóre z těchto zápasů je 11:1) a do Zábřehu jedou hráči v modrobílých dresech o víkendu již jako pátý tým divizní tabulky.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Adam, Pernikář, Lys (70. Jiří Prokeš) – Chlebek (75. Polášek), Němec (83. Žáček), Vojvodík, Macura – Sklenička, Krpec. Trenér Karel Orel.