Frýdek neuspěl v Konicích

Archiv

Robert Schedling

29. 8. 2005

Na malém hřišti Frýdek neuspěl KONICE – FRÝDEK-MÍSTEK 1:0 (1:0) Fotbalisté Frýdku v krátkém sledu neuspěli ani proti druhému nováčkovi v soutěži. Na malém hřišti v Konicích prohráli brankou z prvního poločasu. Frýdecko-místečtí hráči vstoupili do utkání aktivněji a s útočně naladěnou sestavou. V ní se již objevila posila Michal Chlebek z Opavy. Další dva nově příchozí si na svůj debut museli počkat až do druhé půle. Konice poprvé zahrozili v 9. minutě, kdy u lajny fauloval Polášek. Jež si s následným centrem Skopala snadno poradil. Stejně dopadli i hostující hráči, kterým taktéž standardní situace pochytával brankář domácích Krnelík. V 11. minutě chyboval ve středu hřiště Medřík, jenže Chlebkovi se přihrávka do brejku na Skleničku nepovedla. Po čtvrt hodině hry přehazoval Skopal vyběhnutého Ježe. Naštěstí na brankové čáře stačil včas míč od hlavičkovat na rohový kop Adam. Z něj se do rychlého protiútoku dostali hráči Frýdku, Poláškův centr našel na zadní tyči Macuru, který hlavou mířil těsně vedle domácí svatyně. V první velké tutovce se objevil konický Liška ve 22. minutě. V tísni střílel těsně vedle branky. V těchto chvílích začaly Konice hosty přehrávat.Až ve 34. minutě se důrazem prosadil Chlebek, centrovaným míčem našel před brankou Skleničku, který z těžkého úhlu netrefil odkrytou část branky. Pravidlo nedáš dostaneš se nyní zcela potvrdilo. Domácí totiž podnikli rychlý výpad na polovinu Frýdku a po zaváhání Odstrčilíka rozjásal domácí příznivce střelou podél brankáře Liška. Největší příležitost ke skórování měl Frýdek ve 42. minutě. Po rychlé akci našel Šrámek v šestnáctce Konic nabíhajícího Skleničku, ale ten střílel pouze do dobře postaveného brankáře. Další velkou příležitost na vyrovnání měli hosté ve druhém poločase. V 51. minutě se před brankářem objevil zcela osamocený Němec, střílel však do něj. Frýdek ve druhé půli přidal na pohybu a snažil se o vyrovnání. Po hodině hry jim k tomu měli pomoci i další nově příchozí. Na pravou stranu zálohy si stoupl Jakub Myšinský, který se k valcířům vrátil z Opavy, a do útoku nastoupil Přemysl Krpec, který přichází do Frýdku na hostování z Baníku Ostrava. Dostat se na tak malém hřišti až na dostřel domácí branky však nebylo vůbec jednoduché. Konice dobře bránily a v 63. minutě stáli při domácích snad všichni svatí. Chlebek zahrával z 20m trestný kop a míč z jeho kopačky jen těsně prosvištěl kolem tyče. O dvě minuty později zapomněli hostující zadáci na rozběhnutého Crháka, proti kterém výborně zasáhl včasným vyběhnutím Jež. V 77. minutě bylo dílo zkázy pro hosty dovršeno. Kapitán týmu Vojvodík musel při rychlém brejku Konic hru přerušit a za svůj zákrok byl odměněn žlutou kartou. Jelikož to byla pro něj v tomto střetnutí již druhá, musel tak předčasně pod sprchy. V závěrečné čtvrthodince již domácí pozorně své jednobrankové vedení uhlídali. „Na tom malinkém hřišťáku se nedal vůbec hrát fotbal. To nás samozřejmě neospravedlňuje od toho, že nás domácí předčili v bojovnosti, nasazením a vůlí po vítězství. Rozhodovalo to, kdo dá do utkání více srdíčka. Bohužel to jsme nedali,“ řekl po utkání trenér Frýdku Karel Orel. Frýdek-Místek: Jež – Adam, Odstrčilík, Pernikář – Polášek (59. Jakub Myšinský), Chlebek, Vojvodík, Němec, Macura – Sklenička, Šrámek (59. Krpec). Trenér Karel Orel.