Frýdek ostudně doma prohrál s Frenštátem

Robert Schedling

11. 9. 2005

Nováček z Frenštátu si vyšlápl na Frýdek
FRÝDEK-MÍSTEK – FRENŠTÁT P. R. 1:2 (0:2)

Překvapivým, ale zcela zaslouženým výsledkem skončilo utkání mezi domácím Frýdkem a nováčkem divizní skupiny E, Frenšátem p. R. Hosté rozhodli o osudu utkání během prvního poločasu.
Jako první o sobě dali vědět hosté. V 8. minutě ztratil uprostřed hřiště míč Němec, Špaček si vyměnil míč se Zemanem a s jeho následnou střelou si Jež v brance domácích poradil. Valcíři zahrozili poprvé v 18. minutě, kdy Krpcův centrovaný míč z pravé strany zakončoval střelou přes hlavu Sklenička. Střela šla nad Polomského branku. O dvě minuty později podnikli hosté rychlý vpád na polovinu Frýdku, Žídek uvolnil na levé straně Čerňáka, a ten levačkou prostřelil Ježe – 0:1.Šance přišly vzápětí i na druhé straně, jenže Němcova střela šla nad a s Vojvodíkovou jedovkou si poradil brankář Polomský. Po půl hodině hry fauloval u postranní čáry Pernikář a Špačkův točený trestný kop si srazil do vlastní sítě Prokeš – 0:2. Ve 39. minutě mohlo být pro domácí dílo zkázy dokonáno. Jež vyběhl daleko před svou šestnáctku, Petr jej o míč obral a mašíroval si to na prázdnou branku. Naštěstí pro domácí se stačil včas vrátit Pernikář, který balón směřující do opuštěné svatyně odkopl na rohový kop. V nastaveném čase to nůžkami ještě zkoušel Chlebek, Polomský byl opět na místě.
Druhou půli odstartovala branka Odstrčilíka, na které měl také nemalou měrou podíl hostující brankář. Domácí od této chvíle přimáčkli svého soupeře na jeho polovinu hřiště, ale bez dalšího gólového efektu. V 57. minutě krásně vystřelil nůžkami Myšinský. O osm minut později dokonce bylo srovnáno, ale pomezní rozhodčí Vacula odmával Skleničkovi ofsajd. Frenštát si nakonec těsné vedení uhájil a po závěrečném hvizdu tak mohli jeho hráči oslavovat překvapivý zisk tří bodů. Pro Frýdek je to již třetí utkání, ve kterém s nováčkem soutěže nevyhrál.
Rozhodčí: Březáček – Vacula, Fojtášek. ŽK: Macura, Pernikář, Myšinský, Vojvodík, Adam – Špaček, Harabiš.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Odstrčilík, Jiří Prokeš, Pernikář – Chlebek, Vojvodík, Němec (78. Adam), Macura (46. Jordan) – Krpec (34. Kubáň), Sklenička. Trenér Karel Orel.