Frýdek prohrál o branku v Brumově

29. 10. 2006

Frýdku vůbec nevyšel druhý poločas
BRUMOV – FRÝDEK-MÍSTEK 4:3 (0:1)

Fotbalisté Frýdku-Místku, hrající třetí ligu, se porážkou v Brumově ocitají v nepříjemném ohroženém sestupovém pásmu. V Brumově sice v poločase vedli o jednu branku, ale minutový zkrat velel domácími fotbalisty k obratu.

V úvodní čtvrthodině se obě mužstva spíše oťukávaly, ale domácí měli míč častěji na kopačkách. V první vážné situaci se v 18. minutě ocitl domácí Krahula, který těžil z chyby Žáčka ve středu hřiště, bohužel pro domácí skončila rychlá akce na pohotovém zásahu gólmana Antošíka. Hosté poprvé zahrozili ve 22. minutě, kdy se po Němcově trestném kopu odrazil míč k Pernikářovi, jenže zadák valcířů placírkou v nadějné pozici branku domácího týmu přestřelil. Domácím stadionem to zadunělo o dvě minuty později, kdy se před Antošíkem objevil zcela nekrytý Řehák, jenže kromě gólmana hostí přehodil také i branku. Z následného protiútoku se radovali fotbalisté Frýdku. Ve 25. minutě domácí faulovali u postraní čáry Macuru, Němec z následné standardní situace nádherně posadil míč na hlavu Prokeše, který jemnou tečí poslal míč na zadní tyč bezmocného brankáře Fojtíka. Ve 32. minutě mohlo být srovnáno. Kachlík zahrával rohový kop a zcela nikým nepokrytý Lukšík hlavičkoval těsně kolem pravé Antošíkové tyče. Vzápětí se na druhé straně nádherně opřel do míče Macura, bohužel pro hosty, šla dělovka hostujícího zadáka přesně do míst, kde stál brankář Fojtík. Za další minutu zahrávali hráči Frýdku rohový kop a následná hlavička Prokeše se jemně otřela o tyčku domácí svatyně. Valcíři šli v poločase do kabin s jednobrankovým vedením.
Po změně stran přišel brzký domácí protiúder. V 52. minutě zahrál před vlastní šestnáctkou rukou Adam a z následného trestného kopu prostřelil zeď Šindler. Vyrovnávající branka vlila do domácích hráčů potřebné povzbuzující prostředky, jelikož o minutu později se Brumov radoval podruhé. Autorem dokonalého obratu byl útočník Řehák. V této chvíli tahali hostující fotbalisté za kratší konec. V 64. minutě podtrhl domácí výbornou čtvrthodinku stoper Lukšík, který se přes Adam prosadil z rohového kopu – 3:1. Jiskřičku naděje vykřesal v 66. minutě moment, který velel k pokutovému kopu. Hostující Myšinský našel do šestnáctky domácích nabíhajícího Němce, kterého domácí zadáci při pokusu o zakončení faulovali. Rozhodčí Czene ani chvíli nezaváhal a nařízenou penaltu, sice s tečí domácího brankáře, Adam proměnil – 3:2. Domácí nadále využívali svůj elán a v 73. minutě se málem prosadil po pravé straně unikající Řehák. Křižná střela skončila vedle tyče Antošíkovy branky. V 77. minutě se veškeré snahy hostí zmařily. Hrdlička si nerozuměl v obranné činnosti s Prokešem a následné sólo proměnil domácí Řehák ve čtvrtou branku Brumova. Hostům ještě svitla naděje tři minuty před řádným koncem zápasu, kdy střídající Ďurfina posunul míč na Myšinského, který střelou podél vyběhnuvšího brankáře domácích snížil na 4:3. Závěrečné nakopávané míče vytoužený bod valcířům již nepřinesl, a tak si hostující fotbalisté značně zkomplikovali svou situaci v tabulce. Velmi důležité utkání se odehraje tuto sobotu 4. listopadu od 10.15 hodin ve Stovkách. Valcíři přivítají v domácím prostředí na poslední příčce se krčící Hranice na Moravě. „Klukům nemůžu upřít snahu a bojovnost, bohužel nás dnes porazily tři hrubé chyby, po kterých nás domácí trestali. V zápase s Hranicemi se musíme naši smůlu již zlomit, a zisk tří bodů beru jako naši povinnost,“ řekl po utkání v Brumově trenér hostí Karel Orel.