Frýdek uhrál bod s rezervou Opavy

20. 9. 2004

SFC OPAVA B – FK FRÝDEK-MÍSTEK 2:2 (2:1)

Velice lichotivý a překvapivý výsledek uhráli frýdecko-místečtí fotbalisté v divizi na půdě favorita na postup do třetí nejvyšší soutěže. A to ještě v průběhu prvního poločasu prohrávali o dvě branky.
S rezervním týmem Opavy mohl mladý tým Frýdku-Místku pouze překvapit. Mladíci by museli ale podat velice zodpovědný a bojovný výkon. Začátek však vyšel domácím hráčům. Již v 5. minutě fauloval v pokutovém území hostí Jordán a Půda z penalty otevřel skóre utkání. Hosté zahrozili pouze střelou Šrámka. Ve 24. minutě chyboval Frýdek ve středu pole a brazilská posila Erivelto postupovala sama na brankáře Ježe, kterého překonala – 2:0. S hosty to v tuto chvíli nevypadalo zrovna nejlépe, jenže ve 29. minutě zahrával Šrámek rohový kop. Po teči se míč dostal na zadní tyč a zcela osamocený Aniol snížil na poločasových 2:1. Rezerva Opavy si i ve druhém poločase udržovala mírnou územní převahu, do vyložených šancí je již ale Frýdek nepustil. V 51. minutě vyšel hostům brejk do otevřené domácí obrany. Šrámek posunul míč na Hynka Prokeše, který z hranice šestnácti metrů vystřelil. Domácí zadák jeho střelu zblokoval k dobíhajícímu Martínkovi a ten střelou k tyči vyrovnal na 2:2. V závěru utkání ještě Šrámek z trestného kopu střelou na zadní tyč protáhl domácího brankáře. „Opět jsme si nepohlídali začátek střetnutí a brzy inkasovali. Velice důležitý byl kontaktní gól na 2:1. V závěru střetnutí jsme se již zaměřili na zisk bodu, který se nám podařilo na půdě favorita uhrát,“ řekl po utkání spokojený trenér hostí Karel Orel.
Frýdek-Místek: Jež – Adam, Aniol, Jiří Prokeš – Gottwald, Šrámek, Baroš, Čerňák, Jordan – Hynek Prokeš (87. Dvořák), Martínek (78. Priesol). Trenér Karel Orel.