Frýdek v derby porazil Těšín

29. 9. 2004

FK FRÝDEK-MÍSTEK – ČESKÝ TĚŠÍN 2:1 (0:0)
V 7. kole divizní skupiny E si fotbalisté Frýdku poradili na svém hřišti s Českým Těšínem.
Utkání Frýdku s Těšínem mělo nádech derby. Už proto, že v domácím dresu se objevil Martínek, který přišel k valcířům právě z Českého Těšína. V dresů hostí naopak nastoupila hned čtveřice hráčů, která hrála ve Frýdku-Místku. V 11. minutě se mohli málem radovat hosté. Maceček však z brejkové situace trefil pouze břevno Ježovy branky. V 17. minutě Šrámek uvolnil Čerňáka, ale ani ten nebyl úspěšný. Hosté byli v prvním poločase aktivnější, jenže svou mírnou převahu nedokázali brankově zužitkovat. Až v 55. minutě. To Vojvodík krásně středem hřiště uvolnil Macečka, který se z pravé strany řítil na Ježe zcela sám. Jeho střelu Jež vyrazil pouze k dobíhajícímu Lukáši Myšinskému, pro kterého už nebyl problém dopravit míč do prázdné branky. Z vedoucí branky se hosté dlouho neradovali. V 59. minutě byl před šestnáctkou hostí faulován Martínek a Čerňák z trestného kopu vymetl šibenici – 1:1. Frýdek po vyrovnávací brance ožil a jeho hráči měli rázem větší chuť po vítězství. V 68. minutě odcentroval z pravé strany Jordán na zadní tyč, a Martínek střelou pod břevno dal na 2:1 pro domácí. O minutu později mohlo být o výsledku utkání rozhodnuto, když se na Mrozka řítil zcela osamocený Jordán, střílel však nad. Největší příležitost k vyrovnání měli hosté v 87. minutě, kdy jim brankář Jež zlikvidoval šance Vojvodíka a následně hned dorážku Macečka. „Na utkání ve Frýdku jsme se připravovali. Věděli jsme, že domácí budou hrozit po standardních situacích a z brejků. V prvním poločase jsme ale nedokázali brankové zúročit naší převahu a přístupem ve druhé části jsme si sami řekli o porážku,“ káral své svěřence hostující trenér Dalibor Damek, který shodou okolností také kdysi oblékal modro-bílý dres valcířů. Domácí trenér Karel Orel zhodnotil utkání takto: „V první půli nebyla naše hra ideální. V poločase se ale kluci hecli a i když inkasovali branku, dokázali svou bojovností utkání zvrátit ve svůj prospěch. Za dnešní vítězství klukům děkuji, jelikož hosté byli těžkým soupeřem,“ řekl Orel.
Frýdek-Místek: Jež – Aniol, Adam, Jiří Prokeš – Jordán (90. Dvořák), Čerňák, Baroš, Šrámek, Gottwald – Martínek (84. Hlavatík), Priesol (46. Lys). Trenér Karel Orel.