Archiv

Robert Schedling

9. 10. 2005

FRÝDEK-MÍSTEK – ČESKÝ TĚŠÍN 3:0 (1:0)
V souboji dvou nejlépe střílejících mužstev se v divizním utkání lépe vedlo domácímu Frýdku. Ten v derby zdolal až nečekaně hladce fotbalisty Českého Těšína.
Už úvod střetnutí ukázal, že se diváci ve Stovkách nebudou fotbalem nudit. V první šanci se ve 2. minutě ocitl hostující ostrostřelec Ganczarczyk, jenže v rozhodující chvíli mu před brankářem Ježem uskočil balón. Ve 4. minutě zahrával pár metrů od půlící čáry standardní situaci Chlebek, míč zatočil až na zadní tyč, kde po nacvičeném signálu naběhl Krpec, který prostřelil brankáře Mrozka – 1:0. Frýdku gól očividně pomohl, hosté naopak padli zbytečně pod tíhu nervozity. V 7. minutě utekl po pravé straně Krpec a po jeho centrovaném míči minula Skleničkova hlavička o pár centimetrů pravou šibenici. Ve 24. minutě se ve své první šanci v tomto střetnutí ocitl Chlebek, jenže mu jeho střelu srazil na roh dobíhající Večeř. Také po změně stran domácí pokračovali v útočném pojetí. V 55. minutě se znovu ve Stovkách slavilo. Po krásné kombinační akci zakončoval hlavou Sklenička – 2:0. O dvě minuty později utekl všem hostující Groš, ale na Ježe si nepřišel. Také v 64. minutě Těšín neuspěl, když kapitán hostí Zíma našel v šestnáctce Ganczarczyka, tomu však gólovou radost překazil vrátivší se Jakub Myšinský. Pro Myšinského bylo dnes derby obzvláště pikantní, jelikož v dresu soupeře nastoupil jeho bratr Lukáš. V 66. minutě Chlebek krásně kolmicí uvolnil Krpce a jeho střela pravačkou jen prosvištěla kolem hostující branky. Další krásnou akci předvedli valcíři v 70. minutě, kdy rychlonohý Sklenička utekl po pravé straně hřiště, připravil zpětnou přihrávkou střeleckou pozici pro Chlebka, tomu však míč zblokoval Groš. V 76. minutě vystihl chybu hostujících obránců střídající Macura, své sólo ale brankou nezakončil. V 84. minutě se na hranici ofsajdové pasti ocitl Chlebek, zadáci Těšína přestali hrát a umožnili tak Chlebkovi postupovat zcela samotnému na brankáře Mrozka. Ještě než stačil Chlebek něco s míčem udělat, poslal jej k zemi dobíhající Blažek a kopala se penalta. Tu sám postižený s přehledem proměnil a ve Stovkách se tak zrodil překvapivý, ale zcela zasloužený výsledek. To ještě v nastaveném čase mohl skórovat dnes výborně hrající Chlebek, nastřelil však dobře vyběhnutého Mrozka. Frýdek tak prodloužil svou výtečnou sérii již na pět vítězných zápasů za sebou a jeho fotbalisté mohou litovat svého pomalejšího rozjezdu.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Adam, Jiří Prokeš, Pernikář – Chlebek, Vojvodík, Němec, Polášek (80. Žáček) – Sklenička (73. Macura), Krpec (86. Jordan). Trenér Karel Orel.