Frýdek vyhrál i posedmé v řadě

23. 10. 2005

O výhře Frýdku rozhodl první poločas
FRÝDEK-MÍSTEK – VELKÉ KARLOVICE 4:2 (3:1)
Fotbalisté Frýdku sice v úvodu utkání inkasovali, ale ještě do konce prvního poločasu vstřelili tři branky, a tím rozhodli o svém dalším vítězství. Série bez porážky se rozrostla již na 630 minut.
Dobrá čtyřstovka diváků byla o víkendu zvědava, jak se bude vést divizním fotbalistům Frýdku-Místku v domácím střetnutí s Velkými Karlovicemi. Soupeř v minulém kole doma remízoval s vedoucími Konicemi, tak se dal očekávat vyrovnaný souboj. Už úvod střetnutí naznačil, že hosté se budou ve Stovkách převážně spoléhat na rychlé protiútoky. Jeden jim vyšel už v 6. minutě, kdy se Haas prosmýkl kolem Adama a po jeho zpětné přihrávce otevřel skóre zápasu nabíhající Orság – 0:1. Tento moment naštěstí valcíře spíše povzbudil a v 18. minutě z nevinně vypadající akce bylo srovnáno. To Chlebek vysunul kolmicí Krpce a ten střelou ke vzdálenější tyči prostřelil brankáře hostí – 1:1. Ve 22. minutě všem domácím příznivcům zatrnulo, když Pernikář chyboval v rozehrávce ve středu hřiště, Haas se řítil zcela osamocený na brankáře Ježe. Ten včasným vyběhnutím donutil hostujícího hráče jít do kličky a střelu, směřující již do prázdné branky, stačil ještě ve skluzu odkopnout dobíhající Chlebek. Tento moment se ukázal pro zápas jako rozhodující. Ve 28. minutě šel důrazně za míčem Krpec, následně udělal brankáři hostí kličku a střelou mezi tři tyče poslal Frýdek do vedení – 2:1. O minutu později předvedli domácí fotbalovou lahůdku, když Chlebek z půlící čáry načechral míč do šestnáctky, a Adam před brankářem hostí stačil ještě míč tečovat – 3:1. Ve 41. minutě postupoval z pravé strany nikým neatakovaný Chlebek, střílel pouze brankářovi do noh. O dvě minuty nato připravili hostující hráči sami šanci pro Krpce, ani ten gólmana hostí nepřekonal.
Kdo by čekal po přestávce uragán ze strany hostí, ten se pekelně mýlil. Karlovice zcela rezignovaly a zápas již více méně vypustily. Frýdek tak většinu času druhé půle útočil do velmi přehuštěné obrany. V 67. minutě odcentroval z pravé strany Němec, jenže Skleničkovi nesedl ideálně míč na hlavu. Tentýž hráč o několik málo chvil později protáhl přízemní střelou brankáře hostí, ten kryl. V 72. minutě vysunul Pernikář obloučkem přes obránce hostí Jordana, ten ještě před vyběhnutým brankářem posunul míč směrem doprava a pro Chlebka již nebyl problém trefit prázdnou branku – 4:1. V 80. minutě zahrávaly Karovice standardní situaci, obrana domácích včetně brankáře Ježe situaci podcenila a nekrytý Štuler pohodlně hlavou snížil na konečných 4:2. V poslední minutě ještě nastřelil Vojvodík tyčku. Stínem utkání bylo nepříjemné zranění domácího útočníka Krpce, čímž mu přejeme brzký návrat na zelený pažit.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Adam, Jiří Prokeš, Pernikář – Chlebek, Vojvodík, Němec (90. Kubáň), Polášek (75. Žáček) – Sklenička, Krpec (52. Jordan). Trenér Karel Orel.