Archiv

Robert Schedling

16. 10. 2005

VELKÉ LOSINY – FRÝDEK-MÍSTEK 2:5 (0:3)
Ani poslední tým divizní tabulky nezabránil fotbalistům Frýdku ve spanilé jízdě, která čítá nyní již šest vítězství v řadě. Střelecky se zaskvěl útočník Sklenička, který vstřelil tři branky.
Domácí fotbalisté vyhráli pouze v prvním utkání. Od této doby na vítězství stále čekají a nedočkali se jej ani v souboji s frýdecko-místeckými fotbalisty. Ti do utkání vstoupili velice aktivně a již v 5. minutě Krpec uvolnil Skleničku, který se snažil přehodil brankáře Losin. Bohužel přehodil nejen jeho, ale i branku. Ve 25. minutě utekl po pravé straně Polášek, zpětnou přihrávkou našel dobře nabíhajícího Němce, jenže ten střílel těsně vedle. Ve 30. minutě se na šestnáctce uvolnil Sklenička a s pomocí teče skončil míč z jeho kopačky u tyče – 0:1. Ve 39. minutě zahrával Chlebek rohový kop, odražený míč se dostal k nekrytému Němcovi a ten levačkou vypálil nechytatelně pod břevno – 0:2. Ještě před koncem poločasu utekl všem Sklenička, jeho střela skončila na tyči a dobíhající Krpec následně prostřelil brankáře domácích potřetí. V 50. minutě to bylo již o čtyři branky, když se po Chlebkově centru z pravé strany trefil hlavou Sklenička. Hosté stále aktivnější. Po hodině hry trefil po centru Chlebka obránce Adam pouze do tyče. V 71. minutě postupoval sám na brankáře Krpec, nastřelil jej a ani dobíhající Sklenička nedopravil míč do sítě. To se povedlo z následného protiútoku domácím, když s pomocí teče snížili na 1:4. O dvě minuty později měl další tutovku hostí Sklenička. Tentýž hráč nevyužil sólový nájezd v 85. minutě. Poté domácí z trestného kopu snížili na rozdíl dvou branek, ale poslední slovo patřilo opět hostům, když v 88. minutě byl v pokutovém území faulován střídající Žáček a Sklenička z penalty vstřelil svou třetí branku v zápase. Frýdek tak rozšířil svou sbírku vítězství v řadě za sebou na číslo šest. Už i proto se dá v sobotu 22. října očekávat ve Stovkách pěkná návštěva, když valcíři hostí od 10.15 hodin Velké Karlovice.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Adam, Jiří Prokeš, Pernikář – Chlebek, Vojvodík, Němec (86. Kubáň), Polášek (65. Jordan) – Sklenička, Krpec (70. Žáček). Trenér Karel Orel.