Frýdek vyřazen z Poháru ČMFS

30. 7. 2006

VELKÉ KARLOVICE – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 2:0 (2:0)

V prvním kole Poháru ČMFS zajížděli třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku na hřiště divizních Velkých Karlovic. Po neproměnění několika slibných šancí přišel pro valcíři v závěru poločasu trest a tolik očekávané derby s Třincem se konat nebude.

Vše podstatné v zápase prvního kola Poháru ČMFS se odehrálo již v průběhu prvního poločasu. Na malém hřišti začali lépe hostující hráči, kteří již v 6. minutě měli možnost skórovat. Středopolař Němec vysunul uličkou Skleničku, ten však brankáře domácích pouze nastřelil. Odražený míč se snažil doklepnout dobíhající Němec, ale ani on nebyl úspěšný. Následně z protiútoku zahrál špatně malou domů Adam, domácí útočník míč vystihl a pelášil si to na Antošíka zcela sám. Naštěstí pro valcíře jejich ochránce svatyně s minisouboji uspěl. Za dalších pět minut to byl opět Antošík, který vyškrábl nepříjemnou tečovanou střelu Karlovických. Ve 40. minutě se zrodil zlomový okamžik. Úlehla vyhrál hlavičkový souboj a Žáček v nadějné pozici ze sedmi metrů přestřelil. O dvě minuty později byli hostující fotbalisté ve vlastní šestnáctce nedůslední a Karlovice se tak ujaly jednobrankového vedení. Ve 44. minutě fauluje ve skluzu domácího útočníka Adam, a rozhodčí utkání nařizuje pokutový kop. Ten Antošík nejprve vyráží, jenže na následnou dorážku již nestačil – 2:0. „Utkání rozhodly naše neproměněné šance a pak dvě chyby v obraně. Na malém hřišti v Karlovicích je to o tom, kdo ze soupeřů dá první branku,“ řekl po utkání porážkou zklamaný trenér hostí Karel Orel. Ve druhém poločase frýdecko-místečtí zvýšili obrátky a snažili se o vyrovnání nepříznivého stavu. Domácí však zalezli před vlastní šestnáctku a urputně bránili pro ně slibný výsledek. „V závěru jsme zužili obrannou hru na tři hráče a posílili útok Krpcem. Bohužel se nám branku vstřelit již nepodařilo,“ řekl Orel. Překvapivou prohrou na půdě divizních Karlovic tak valcíři vypadli již v úvodním kole Poháru ČMFS. Ve středu 2. srpna je na domácím stadionu čeká od 17.30 hodin tým Dolního Benešova. K dalšímu zápasu vyběhne Frýdek v sobotu 5. srpna od 10.30 hodin a opět se bude hrát na stadionu ve Stovkách. Soupeřem Frýdku budou fotbalisté Bohumína.