Frýdek zdolal B. Albrechtice 2:1

6. 11. 2005

FRÝDEK-MÍSTEK – BANÍK ALBRECHTICE 2:1 (1:0)
Fotbalisté Frýdku sice dokázali svou sérii prodloužit na deváté vítězství v řadě, ale až tak jednoduché to valcíři v divizním utkání neměli.
Na Stovky o víkendu zajížděly Albrechtice, které se v posledních kolech střetly se všemi aspiranty na postup. Ve Fulneku hosté prohráli těsně 1:0 a stejným poměrem skončilo jejich vzájemné měření sil s Konicemi. Jen s tím rozdílem, že tehdy ještě druhé Konice prohrály. „Čeká nás velice těžký soupeř, který šel v posledních zápasech výkonnostně nahoru. Budeme se ale snažit vyhrát,“ řekl před utkáním trenér domácího mužstva Karel Orel. Zápas by se jednou větou dal popsat asi takhle „One Man Show“. Skutečně nepůjde o podujatost na útočníka domácích Skleničku. Tento rychlonohý štírek byl v tomto střetnutí skoro u všeho podstatného. Již ve 2. minutě ukázal všem hostujícím zadákům svá záda, jenže si v poslední chvíli ukopl míč. V 19. minutě už bylo vše jinak. Sklenička si v šestnáctce hostí pohrál s Čubokem, následná střela sice skončila na brankáři Hekerovi, odražený míč však znovu vrátil před branku Polášek a Sklenička, sic neměl vůbec výškovou převahu, se prosazuje hlavou – 1:0. O tři minuty později připravil Žáček ideální střeleckou pozici pro Skleničku, ten ale místo tvrdé střely volil hru hlavou, se kterou neměl Hekera problém. Ve 23. minutě to Stovkami jen zahučelo. Polášek se uvolnil na levé straně hřiště, připravil tutovku pro Skleničku, jenže ten z malého vápna přestřelil prázdnou branku.Ve 32. minutě bylo srovnáno. Naštěstí pro valcíře stál střílející Goj v postavení mimo hru a hlavní rozhodčí utkání Bečica branku neuznal. Poslední brankovou příležitost prvního poločasu měli domácí. Ve 41. minutě byl v úniku Chlebek, brankář Hekera mu svým vyběhnutím míč odkopl. Balón však skončil u Skleničky, který se snažil levačkou trefit opuštěnou branku. Střela skončila jen těsně vedle levé tyče. Druhý poločas začal stejně jako ten první. V 53. minutě chyboval hostující stoper Neuman a Sklenička se ocitá v samostatném nájezdu, střílí však
vedle branky. Po hodině hry se Albrechtice osmělily. Podnikly výpad na polovinu domácích a z následné akce vytahuje střelu Petleye brankář Frýdku na břevno. V 67. minutě střílí Frýdek druhou branku. Chlebek našel v šestnáctce hostí nabíhajícího Němce a po jeho centru před branku se opět hlavou prosazuje…. no kdo jiný než Sklenička. V 71. minutě byli hosté opět blízko ke vstřelení branky, když hlavička Aniola skončila na tyči. V 74. minutě dostal ideálně míč do běhu Sklenička, kterého ze zadu fauluje kapitán hostí Neuman. Následuje hvizd rozhodčího a červená karta pro hostujícího zadáka. Oslabení nakonec pomáhá Albrechticím, které se na poslední čtvrthodinu hry stále více dostávají před branku Ježe. V 76. minutě se nakonec i hosté prosazují, když patička Goje skončila u pravé tyče – 2:1. V 93. minutě zahrávají Albrechtice z poloviny hřiště standardní situaci. Jelikož se jedná o poslední příležitost srovnat stav, jde do šestnáctky domácích také brankář hostí Hekera. Následný centr domácí odvrací a Macura postupuje na zcela prázdnou branku. Všichni očekávají střelu, jenže stále nic. Před šestnáctkou jej nedovoleně zastavuje Stachel a také on vidí z rukou rozhodčího Bečicy červenou kartu. „V tom hektickém závěru jsem si opravdu nevšiml, že ta branka je opuštěná,“ řekl po utkání s úsměvem Macura. Nemusel však až tak moc truchlit, protože jeho tým dokázal i v devátém střetnutí v řadě naplno bodovat. Jelikož vedoucí mužstvo divizní soutěže Fulnek také zvítězil, rozhodne se možná o podzimním králi až v posledním kole. Frýdek zajíždí ke svému poslednímu podzimnímu vystoupení v neděli 13. listopadu na hřiště Královských Nových Sadů.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Adam, Jiří Prokeš, Pernikář – Chlebek (88. Odstrčilík), Vojvodík, Němec, Polášek – Sklenička (83. Jordan), Žáček (66. Macura). Trenér Karel Orel.