Frýdek zdolal favorizovanou Karvinou

24. 9. 2005

Frýdek zdolal favorita z Karviné
FRÝDEK-MÍSTEK – MFK KARVINÁ 2:0 (2:0)
Teprve v sedmém kole se mohli frýdecko-místečtí fotbalisté radovat z první domácí výhry. Soupeřem jim byli fotbalisté z Karviné, kteří se netají postupovými úmysly.
Úvod střetnutí ale spíše vycházel hostujícím hráčům. Již ve 3. minutě spálil velkou příležitost ke skórování po zaváhání brankáře Ježe útočník hostí Šuster. Netrefil však prázdnou branku. O tři minuty později utekl po levé straně Anastazovský a v další tutovce se objevil opět Šuster. Jeho následná střela minula o vlásek domácí svatyni. Po těchto momentech udeřilo náhle na druhé straně. V 8. minutě zahrával Chlebek standardní situaci a po odraženém míči propálil Myšinský vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Od této minuty následoval domácí koncert v zahazování vyložených šancí. Ve 12. minutě byl v tutovce Chlebek, ale jeho střelu vykopával hostující zadák z prázdné branky. Třináctá minuta se stala pro Karvinou osudnou. Obránce Jurkovský zklamal v ofsajd systému hostí a Němec vybídl k samostatnému nájezdu Skleničku. Ten prostřelil brankáře Karviné Gradeka a Frýdek nečekaně, ale zcela zaslouženě vedl o dvě branky. Tlak domácích nepřestával. V 16. minutě opět zaspala hostující obrana (mimochodem dosud nejlepší v divizní skupině E), Chlebek postupoval na Gradeka z pravé strany zcela osamocený, jenže se mu jej nepodařilo obstřelit. Ve 32. minutě zmařil brankář hostí dobrou příležitost Skleničkovi a ve 39. minutě to byl opět ochránce hostující svatyně. Tentokráte zasahoval proti Chlebkově střele. Na úvod druhé půle se snažil dostat k zakončení Němec, hostující obrana jej ale dobře zablokovala. Karviná ve druhém poločase na svém výkonu trochu přidala, jenže na pozorně a dobře bránící obranu Frýdku si již nepřišla. V 56. minutě střílel Anastazovský těsně nad domácí branku. Stejně neúspěšně dopadl v 66. minutě karvinský Šuster, když po krásné kombinační akci nezužitkoval centr agilního Anastazovského. Fotbalisté Frýdku tak uštědřili lídrovi tabulky zaslouženou porážku a připsali si na své konto první tři body za domácí vítězství.
Frýdek-Místek: Jež – Jakub Myšinský, Adam, Pernikář, Lys – Chlebek, Vojvodík, Němec (90. Jiří Prokeš), Macura (79. Žáček) – Krpec (70. Jordán), Sklenička. Trenér Karel Orel.