Frýdek zdolal na turnaji Fulnek 5:3

15. 1. 2006

Frýdek zahájil zimní turnaj výhrou nad Fulnekem
TJ FULNEK – FRÝDEK-MÍSTEK 3:5 (2:1)

Na umělé trávě v Novém Jičíně byl o víkendu zahájen zimní turnaj. Ve skupině A se utkali v úvodním kole dva největší aspiranti na postup do MSFL. Do vedení se dostali v 19. minutě fotbalisté Frýdku, když Chlebek potrestal chybu brankáře Fulneku. O šest minut později bylo srovnáno, když Jordan fauloval a Fulnek z penalty skóroval. Ve 33. minutě zahrávali hráči Fulneku standardní situaci z pravé strany a jeden z jejich hráčů překonal hlavou bezmocného Ježe. Ve druhé půli stačily Frýdku pouhé dvě minuty k obratu skóre. Nejprve v 55. minutě vyrovnal z pokutového kopu Chlebek, když tak potrestal sražení Jordana. O minutu později vrátil přetažený centr na zadní tyč zpátky před branku Chlebek a dobíhající Perníkář dotlačil potřetí míč za záda brankáře Fulneku. Ve velmi dobrém světle se ukázal Michal Chlebek. V 76. minutě byl u další branky frýdecko-místeckých hráčů, to když skóroval po centru Jordana z levé strany. V sestavě valcířů se objevili i dva hráči ze Slovenska. Z týmu Krásna nad Kysucou zkoušel v tomto střetnutí trenér Orel Ondrušeka a Jakubce. Právě druhý jmenovaný prostřelil téměř z nulového úhlu gólmana Fulneku v 83. minutě a upravil stav již na 2:5 pro Frýdek. Zdecimovaný Fulnek stačil již jen v závěru utkání snížit na konečných 3:5 po rohovém kopu. „Bylo to vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. My jsme dnes byli zkrátka šťastnější v produktivitě,“ řekl po utkání trenér Frýdku Karel Orel.
Frýdek-Místek: Jež (46. Dittert) – Pernikář, Odstrčilík (46. Hrdlička), Adam (75. Literák), Jiří Prokeš – Matějka (46. Ondrušek), Chlebek, Lubomír Němec, Jordan – Ďurfina (46. Polášek), Jakubec. Trenér Karel Orel.