Robert Schedling

5. 3. 2006

Frýdek zdolal v přípravě Opavu
SFC OPAVA – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 0:2 (0:1)

Přípravné střetnutí s Opavou sehráli divizní fotbalisté Frýdku-Místku na umělé trávě v Albrechticích. Vedení se v zápase ujali valcíři ve 20. minutě, kdy po Matějkovém centru skóroval hlavou na zadní tyči Lubomír Němec. Brankové příležitosti si vypracovala také Opava, jenže na Madu v brance Frýdku si nepřišli. Do druhé půle udělali oba trenéři několik změn v sestavě. Nakonec o osudu zápasu rozhodl v 81. minutě Matějka, který po odraženém míči prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Valcíři měli již v příštím týdnu vyběhnout na domácí půdě k mistrovskému utkání s Dětmarovicemi. Zápas byl podle předpokladů odložen. „Tak v tomto případě nešlo co řešit. Na hlavním hřišti ve Stovkách je v momentální chvíli okolo třiceti centimetrů sněhu. Myslím si, že se pravděpodobně nebude hrát ani další kolo, ve kterém máme zajíždět do Fulneku,“ řekl k zahájení divizní soutěže trenér Frýdku Karel Orel. Fotbalisté Frýdku se v tomto týdnu utkají v přípravném utkání s Jakubčovicemi. Zápas by se měl odehrát na umělé trávě v Novém Jičíně v neděli od 17:00 hodin.
Frýdek-Místek: Mada (46. Jež) – Pernikář, Vojvodík (43. Hrdlička), Jiří Prokeš, Lys – Matějka, Lubomír Němec, Jordan (46. Žáček), Polášek – Ďurfina, Úlehla. Trenér Karel Orel.