Frýdek zdolal Vítkovice 4:2 a turnaj vyhrál!!!

18. 2. 2006

Fotbalisté Frýdku vyhráli turnaj v Novém Jičíně!!!!

FC VÍTKOVICE B – FRÝDEK-MÍSTEK 2:4 (0:1)
V šestém kole se fotbalisté Frýdku-Místku střetli na turnaji v Novém Jičíně s domácím mužstvem, hrajícím pod hlavičkou Vítkovic B. Střelecká produktivita valcířů pokračuje a ani v šestém utkání na turnaji nepoznal Frýdek hořkost porážky.

Zimní turnaj na umělé trávě v Novém Jičíně pomaloučku finišuje. V předposledním kole se valcíři střetli s domácími hráči, hrajícími pod hlavičkou Vítkovic B. V průběhu prvního poločasu se hrál zcela vyrovnaný fotbal. „V první půlhodině se hra odehrávala spíše mezi oběma šestnáctkami, bez vyložených šancí,“ viděl průběh úvodní půlhodinky trenér Frýdku Karel Orel. Pak zázračně vytáhl domácí brankář nebezpečnou hlavičku frýdecko-místeckého útočníka Ďurfiny. O chvíli později však již rezerva Vítkovic kapitulovala. Ve 32. minutě se po střele Lubomíra Němce dostal míč k Jordanovi, a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě 0:1. V úvodu druhé půle se domácím fotbalistům podařilo srovnat skóre, když Madu překonali vítkovičtí střelou z úhlu. V 61. minutě nechtě pomohl Frýdku ke vstřelení branky hlavní rozhodčí střetnutí. To když brankář domácího mužstva vykopával míč tak nešťastně, že trefil před ním stojícího sudího, od kterého doputoval míč ke zcela osamocenému Odstrčilíkovi, pro kterého nebyl již problém umístit míč do opuštěné svatyně – 1:2. Kuriózní branka valcíře povzbudila a v 66. minutě to bylo již o dvě branky. Střídající Matějka se uvolnil u postranní čáry a po jeho následném centru na zadní tyč, skóroval ve skluzu dobíhající Krpec. V 76. minutě zvyšoval již na 1:4 zadák Frýdku Perníkář, když brankáře Vítkovic překonal střelou z hranice šestnáctky. Domácím se podařilo již jen snížit na konečných 2:4 pět minut před závěrečným hvizdem. V posledním kole se Frýdek střetne v sobotu 25. února od 13 hodin s Jakubčovicemi. Půjde již však jen čistě o přípravný duel, jelikož fotbalisté Frýdku již nemohou být na turnaji předstiženi.
Frýdek-Místek: Mada – Perníkář (59. Prokop), Odstrčilík, Literák, Jiří Prokeš – Jordan, Lubomír Němec, Vojvodík, Žáček (46. Matějka) – Krpec, Ďurfina (46. Tomáš Němec). Trenér Karel Orel.

Další zápasy skupiny A: Jakubčovice – Hranice n. M. 0:2, Dolní Benešov – Frenštát p. R. 3:1, utkání mezi Fulnekem a Českým Těšínem se nehrálo.