Frýdek zdolal Zlín B 1:0

7. 10. 2006

Frýdek zdolal rezervní tým Zlína
FRÝDEK-MÍSTEK – TESCOMA ZLÍN B 1:0 (1:0)

Fotbalisté Frýdku-Místku doma naplno bodovali v souboji s rezervním týmem ligového Zlína. O vítězství rozhodla standardní situace z prvního poločasu.

Ještě před skončením přestupního termínu se valcíři domluvili na výměně útočníků s divizním Českým Těšínem. Do Těšína zamířil Přemysl Krpec a do Frýdku-Místku se vrátil do konce zimy Lukáš Myšinský. Diváci, kteří v sobotním dopoledni přišli do Stovek viděli spíše bojovné utkání, než zápas plný brankových příležitostí. První brankovou příležitost si domácí vytvořili v 32. minutě, kdy Němec zahrával z levé strany standardní situaci a Ulehla tečí mířil těsně kolem zadní tyče Zlínské branky. Hosté hrozili ve Stovkách převážně po standardních situacích, ty si však domácí stačili pokrýt. Jediná branka střetnutí padla ve 40. minutě, kdy po pravé straně utekl Myšinský, po obhození obránce hostí hledal zpětnou přihrávkou nabíhajícího Ulehlu, před ním však zasáhl včasným doběhnutím jeden z hostujících zadáků. Následný rohový kop poslal Němec přímo na branku Zlína, stoper Adam šel do souboje s brankářem hostí a následný odražený míč dopravil do sítě Pernikář – 1:0. Druhý poločas byl vesměs kopií toho prvního. Diváci se tutových šancí moc nedočkali. Zlín poslal do útoku velikána Bielika a jejich taktika se ubírala na nakopávané míče na tohoto velikána. V 58. minutě se snažil o zteč hostující branky středopolař Němec, avšak brankář Zlína jeho střelu zlikvidoval. S blížícím se koncem se Frýdek-Místek spíše zaměřil na ubránění příznivého stavu, což se jim nakonec i podařilo. „V dnešním zápase toho diváci moc pohledného neviděli. Čeká nás teď série těžkých utkání, takže jsme potřebovali v domácím prostředí naplno bodovat. Výhra nad Zlínem je pro nás obrovsky cenná. Klukům patří za bojovnost velký dík,“ vysekl poklonu svým svěřencům trenér Frýdku Karel Orel. Valcíři k dalšímu mistrovskému utkání zajíždí v příštím týdnu na hřiště Slovanu Břeclav. V domácím prostředí se Frýdek představí v sobotu 21. října, kdy se ve Stovkách představí od 10.15 hodin Dolní Benešov.