FULNEK – FM 2:0 (0:0)

3. 5. 2006

Fulnek v boji o čelo tabulky lepší než Frýdek TJ FULNEK – FRÝDEK-MÍSTEK 2:0 (0:0) V souboji o první příčku divizní skupiny E prohráli fotbalisté Frýdku-Místku na půdě dosud vedoucího Fulneku o dvě branky. Rozhodl o tom průběh druhého poločasu. Fotbalisté Fulneku začali svou jarní cestu za postupovým cílem zcela suverénně. V prozatímních šesti odehraných kolech ještě nenašli svého přemožitele, a tak si na fotbalisty Frýdku věřili. Naopak valcíři jeli k favoritovi divizní skupiny E překvapit. „Chceme hrát s chutí a uvolněně,“ říkal ještě před utkáním zadák Frýdku David Pernikář. Samotný duel na malém hřišti pod Fulneckým zámkem začal s větší aktivitou hostující tým. Již v úvodní minutě vyzkoušel pozornost brankáře Žlaba hostující Němec, jenže po standardní situaci ochránce domácí svatyně nenachytal. V 6. minutě si na Matějkův centrovaný míč z pravé strany naběhl Krpec, jeho hlavička byla nepřesná a míč skončil za brankovou čárou v daleké vzdálenosti od branky Fulneku. Největší příležitost valcířů se zrodila ve 14. minutě. Žáček zahrával standardní situaci na pravé straně hřiště, jeho centrovaný míč našel dobře nabíhajícího Krpce a brankář Žlab za pomoci tyče vyrážel jeho nepříjemnou hlavičku. „Tento moment hodně ovlivnil průběh zápasu. Od této chvíle totiž začali být domácí fotbalisté lepší,“ hodnotil po utkání situaci z úvodu střetnutí kapitán Frýdku Roman Vojvodík. Ihned z protiútoku zahrozili domácí. Pravý obránce Frýdku Pernikář fauloval agilního Sokola a exligista Vajda posadil krásně míč na hlavu Kretka, ten však hlavičkoval těsně kolem hostující branky. V další příležitosti se domácí ocitli o pět minut později, když se přes Prokeše dokázal prosadit Kretek, jeho střelu zlikvidoval brankář Mada. Další gólovka Fulneku přišla po půlhodince hry, kdy po rychlém úniku po levé straně našel Vajda před šestnáctkou Frýdku Sokola a jeho následnou střelu odhlavičkovával z brankové čáry stoper Frýdku Odstrčilík. To však ještě nebylo ze strany domácího týmu do konce první půle vše. Ve 40. minutě přišla opět rychlá akce po pravé straně, Sokol našel na hranici šestnáctky Rozsypala a ten střílel těsně nad Madovou brankou. O dvě minuty později vynikl brankář Frýdku, když zneškodnil jistou branku Kretkovi, který stál proti němu zcela osamocen. Průběh druhého poločasu již vyzněl zcela jasně ve prospěch domácího mužstva, kterému oproti hostujícímu týmu nechyběla také větší vůle po vítězství a bojovnost. V 54. minutě se domácím stadiónkem poprvé ozvalo mohutné „góóóól“, když po levé straně utekl Kretek a z jeho následného centru vstřelil hlavou branku Sokol. O deset minut později to mohlo být již o dvě branky, ale po centru Vajdy nastřelil Kretek pouze tyč hostující svatyně. Rozhodující moment střetnutí přišel v 84. minutě, kdy po centru Sokola pečetil výhru domácího týmu Sedlák. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem mohl ještě výhru domácích navýšit Sokol, s jeho střelou si poradil dnes velmi dobře chytající Mada. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího musela dobrá tisícovka přihlížejících diváků konstatovat, že výhra domácích byla zcela zasloužená. O víkendu čeká na fotbalisty Frýdku-Místku velmi důležitý duel o druhou příčku v tabulce v Českém Těšíně (sobota 6. května od 16.30 hodin). Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Odstrčilík, Adam, Prokeš – Matějka (65. Jordan), Vojvodík, Němec, Polášek (84. Hrdlička) – Přemysl Krpec (75. Ďurfina), Žáček. Trenér Karel Orel.