Házenkáři urvali v Plzni cenné vítězství. Vrací se tak za stavu 1:1

Archiv

Lubomír Kavka

30. 3. 2015

V úvodním střetnutí, které se hrálo v sobotu 28. března, tahali Frýdecko-Místečtí po celou dobu za kratší konec. Plzeň se hned na začátku duelu dostala do vedení 5:1. Postupem času se však svěřenci Aleše Chrastiny osmělovali a se Západočechy začali srovnávat krok. Po prvním poločase tak prohrávali už jen o dva góly. Na ukazateli svítilo skóre 16:14.

Jenže pak přišel začátek druhé půle, který kopíroval úvod utkání. Hráči Frýdku-Místku jej znovu nedokázali zachytit a Plzeň si tak vypracovala náskok, který udržela až do konce střetnutí. Po závěrečné siréně se tak Západočeši mohli radovat z výhry 27:23, díky které se tak ujali vedení v sérii.

„Kluci zápas opravdu odmakali. Za to je musím pochválit. Mrzí mě jen to, že jsme se dopustili mnoha technických chyb, které zkušený soupeř potrestal,“ uvedl po prvním utkání v Plzni trenér SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.

„Jsem rád, že jsme to Plzni uměli udělat těžké,“ dodal.

O den později se proti sobě oba soupeři postavili znovu. Tentokrát si frýdecko-místecký výběr pohlídal vstup do utkání. První poločas byl celou dobu vyrovnaný. Plzeň se dostala do dvoubrankového vedení až v jeho závěru. I ve druhém střetnutí vedla po prvních třiceti minutách o dvě branky. Tentokrát 14:12.

Po změně stran však dokázali házenkáři SKP Frýdek-Místek postupně vyrovnat, takže duel dospěl do nervy drásající koncovky. V poslední minutě, přesněji dvacet sekund před koncem, vystřelil Frýdku-Místku vítězství Petr Kichner, který v tomto zápase zatížil konto Plzně desíti přesnými trefami.

Frýdecko-Místečtí tak přetlačili Plzeň poměrem 26:25. „Určitě jsme si zasloužili za naše výkony v Plzni alespoň jednou vyhrát. Jsme hrozně rádi, že se nám to povedlo. Už kvůli našim skvělým fanouškům jsme chtěli hrát dvakrát doma. Věřím, že nás přijdou v odvetách podpořit v hojném počtu,“ řekl Chrastina po druhém utkání v Plzni.

„Je to ale jen první krůček. Plzeň ke čtvrtfinále možná přistupuje trochu tak, že to bude mít snadné. Jsem moc rád, že jsme jim v obou zápasech byli vyrovnaným soupeřem a děláme jim to složité,“ dodal.

O následujícím víkendu se tak obě družstva utkají ve Frýdku-Místku. Nejprve v sobotu 4. dubna od 18 hodin, o den později pak od 17 hodin. Hrát se bude tradičně v hale na 6. ZŠ. Série s Plzní je nesmírně vyrovnaná. Proto budou házenkáři SKP v domácím prostředí spoléhat také na vydatnou podporu svých příznivců.