Historický úspěch juniorů ŠSK Beskydy na MČR!

Archiv

Alice Zemanová

19. 4. 2016

Podle zavedeného klíče hráli Beskydští junioři v základní skupině s vítězem moravské skupiny – TJ Spartak Velké Meziříčí a druhým a třetím týmem české skupiny – VK Příbram a VK ČEZ České Budějovice.

Ve čtvrtek odpoledne hrál Spartak VelMez s Beskydami a Příbram s Budějovicemi. Beskydy na vítěze moravské skupiny nenašly recept a odešly poraženy 0:3 (-16,-23,-21). Ve druhém čtvrtečním duelu mezi Příbramí  a Českými Budějovicemi rozhodoval o vítězi až pátý set a ten vyhrála Příbram. Pátek byl pro svěřence trenérů Přemysla Kubaly a Jana Kapery velkým dnem. Nejdříve dopoledne porazili Příbram 3:0 (23,16,22) a odpoledne také bez ztráty setu České Budějovice 3:0 (24,17,21). Plným pátečním bodovým ziskem si tak Beskydy zaslouženě zajistily postup do finálové čtverky.

Vývoj ve druhé skupině byl velmi dramatický. Po třech výhrách se stal vítězem skupiny Volejbalový klub Ostrava, a tudíž první semifinálovou dvojici tvořilo derby Beskyd s Ostravou. Druhým postupujícím do final four a soupeřem pro Velké Meziříčí se stala ČZU Praha.

Sobota pak byla semifinálovým dnem. Trenér VK Ostrava Luboš Vašina má letos k dispozici velmi kvalitní kádr, včetně juniorských reprezentantů Matěje Šmídla a Tomáše Čermáka. Svou skupinu vyhrála Ostrava se ztrátou pouze jediného bodu, když získala i skalp ČZU Praha. Beskydy tak tedy určitě nevstupovaly do zápasu jako favorit a tento předpoklad se nakonec potvrdil. Frýdeckomístečtí hráči dokázali v zápase získat jednu sadu, ale to bylo maximum a konečý výsledek tedy byl ŠSK Beskydy – VK Ostrava 1:3  (-21,22,-12,-22). Ve druhém semifinále nedal tým ČZU Praha svému soupeři příliš šancí, když poměrně jednoznačně porazil Velké Meziříčí 3:0 (16,22,19).

Historicky první duel ŠSK Beskydy v boji o medailové posty extraligy juniorů začal v neděli před televizními kamerami ve čtrnáct hodin. V úvodu všech setů šel vždy Spartak VelMez do vedení, ale posléze se hra vyrovnávala. Bohužel zkušenější soupeř lépe zvládl koncovky a zvítězil ve všech třech setech. Škoda dobře rozehraného třetího setu, kdy Beskydy postupně vedly 18:14, 19:15 a 20:16, ale nedokázaly si toto vedení udržet. Vítěznou jízdu Ostravy za zlatem nezastavil ani finálový zápas s ČZU Praha a zlaté medaile tak putují na Moravu.

Historicky největší úspěch Beskydských juniorů ještě okořenil Jakub Vašut, který zaslouženě získal individuální ocenění za nejlépe útočícího hráče.