HORNICKÁ DESÍTKA

Archiv

atletika

7. 11. 2006

Sobotní odpoledne patřilo ve Frýdku-Místku opět tradiční Hornické desítce. Letošní ročník se zapíše do historie závodu. Velká zima a husté sněžení to byly průvodní jevy 21.ročníku této ojedinělé akce, kterou připravuje atletický oddíl Slezanu Frýdek-Místek za vydatné podpory města a Dolu Paskov. Ani obrovská nepřízeň počasí však neodradila více než 1000 vyznavačů aktivního pohybu všech věkových kategorií. Obdivuhodné to bylo zvláště u dětí, kterých se v deseti kategoriích postavilo na start více než 400 ! V běhu pro zdraví si vyzkoušelo kilometrovou trať v místeckém parku přes 300 běžců. Na start hlavního závodu na 10 kilometrů se postavilo 270 běžců. Loňská vítězství obhájili Slovák Miroslav Vanko a nejlepší česká běžkyně současnosti Petra Kamínková. Výborně si vedl i domácí Peter Mikulenka, který vybojoval skvělé 5.místo. V mládežnických kategoriích vybojovali domácí atleti 5 prvních, 7 druhých a 4 třetí místa.