Jakubčovice-FM 0:3 (0:2) !!!

13. 3. 2006

Frýdek si vyšlápl na lídra třetí ligy
JAKUBČOVICE – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (0:2)

Přátelský duel mezi Frýdkem-Místkem a vedoucím týmem MSFL Jakubčovicemi proběhl minulou neděli na umělé trávě v Novém Jičíně. Zásluhou Lubomíra Němce vyhráli valcíři o tři branky.

Obě mužstva měla z důvodu špatného počasí své mistrovské zápasy odloženy, a tak si domluvili na nedělní podvečer přátelské střetnutí. Přítomní diváci měli možnost vidět zcela vyrovnaný duel, ale branky nakonec dávali hráči Frýdku. V 16. minutě se v šestnáctce Jakubčovic krásně uvolnil Lubomír Němec a střelou k tyči poprvé překonal brankáře lídra. Šest minut před poločasovým hvizdem našel Žáček volného Němce a ten křižnou střelou podruhé překonal jakubčovického ochránce svatyně – 0:2. „Také ve druhé půli se oba týmy prezentovali vyrovnanou hrou ve které nechyběla bojovnost a nasazení,“ řekl k průběhu hry ve druhém dějství trenér valcířů Karel Orel. Ten mohl mít ze svých svěřenců radost, jelikož v 71. minutě se dokázali prosadit potřetí. No a nebyl to nikdo jiný než Lubomír Němec, který se prosadil potřetí po akci mladíků Žáčka s Matějkou. „Nutno přiznat, že i soupeř si vypracoval několik nadějných příležitostí, ale buď stříleli vedle branky, nebo ztroskotali na brankáři Madovi,“ řekl po konci střetnutí Karel Orel. Ten mohl mít radost se zapojením do hry dvou zraněných útočníků Krpce se Skleničkou. Dále hlásí valcíři první jarní posilu, kterou se stal hráč Dětmarovic Marek Úlehla, který do Frýdku přichází na půlroční hostování. Jelikož Frýdek má odloženo i druhé jarní kolo, střetne se v přípravném střetnutí v pátek 17. března od 14.00 hodin v Novém Jičíně na umělé trávě s třetiligovým Třincem.
Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Odstrčilík, Hrdlička (65. Adam), Jiří Prokeš – Matějka (80. Ďurfina), Lubomír Němec, Vojvodík, Jordan (46. Polášek) – Krpec, Žáček (65. Sklenička). Trenér Karel Orel.