Junioři ŠSK Beskydy v extralize se střídavvými úspěchy

Alice Zemanová

4. 2. 2016

V prvním sobotním utkání podlehli Beskydští domácímu Zlínu relativně hladce 0:3 (-23,-14,-20). Do "své hry" se pak dostali až ve druhém zápase a to ještě ne ve všech setech. Naštěstí to stačilo na vítězství 3:2 (13,-13,-14, 22,12).

V neděli se na hale SPŠ představil v roli hostů tým VK Ostrava, který přijel ověnčen pěti body ze sobotních duelů se Spartakem Velké Meziříčí a posílen o dva hráče extraligového celku mužů – Matěje Šmídla a Tomáše Čermáka. Po celý dopolední zápas však přesto drželi taktovku zápasu v rukách domácí hráči a po zásluze zvítězili ve velmi pěkném zápase 3:0 (19,17,22).

Odpolední zápas už byl ovšem o něčem jiném a po čtyřiceti sedmi minutách bylo skóre 0:2 (20:25 a 13:25) pro hostující Ostravany. Jiskřičku naděje ještě vykřesali domácí v koncovce třetího setu, kterou  pro sebe rozhodli poměrem 33:31. Čtvrtá sada pak ovšem byla tou poslední (13:25) a Ostrava zaslouženě zvítězila.