Krajský šachový přebor škol

Antonín Surma

2. 2. 2006

Krajský přebor škol v šachu 2006

Okresní rada Asociace školních sportovních klubů ve Frýdku-Místku, ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Frýdek-Místek a Beskydskou šachovou školou, uspořádala ve středu 1. února „Krajský přebor škol v šachu“. Na startu se sešlo 34 škol z celého Moravskoslezského kraje, které si vybojovaly postup do Krajského přeboru z okresních přeborů, ze kterých vždy první dvě družstva postoupila výše. Školy byly rozděleny do tří kategorií a v každé z nich měl náš okres své zástupce.

V kategorii 1.-5.tříd splnili žáci 8.ZŠ Frýdek-Místek úlohu jasného favorita turnaje a nedali svým soupeřům nejmenší šanci a po zásluze získali zlaté medaile. Tým 8.ZŠ Frýdek-Místek hrál ve složení Tomáš Bujnošek, Marek Mojžíšek, Arbi Preči a Vendula Nováková. Na druhém místě se umístila 6. ZŠ Frýdek-Místek ve složení Lukáš Macek, Ladislav Šútora, Tereza Rohovská a Tomáš Chromík. Obě frýdecko-místecké školy budou reprezentovat náš kraj na MČR škol v této kategorii. 3.místo obsadili žáci ZŠ Petřvald. Celkem startovalo 7 základních škol.

V kategorii 6.-9.tříd si naši zástupci zvláště vyznamenali. Školy Frýdku-Místku získaly všechna medailová umístění. Nejúspěšnější bylo nakonec Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek ve složení Matěj Konštacký, Tomáš Pecha, František Šikula, Vojtěch Pravec a po zásluze všichni hráči obdrželi zlaté medaile. Na 2.místě, taktéž postupovém na MČR, skončila 2.ZŠ Frýdek-Místek. Družstvo nastoupilo v sestavě Michal Uherek, Tomáš Pavelek, Míša Pavelková a Tereza Tomášková. 3.místo obsadila 6.ZŠ Frýdek-Místek ve složení Tomáš Boráň, Ondřej Boráň, Patrik Milat a Petr Fiala. Celkem startovalo 14 základních škol a víceletých gymnázií.

V nejprestižnější kategorii Středních škol byl od počátku pasován za největšího favorita celek Gymnázia P.Bezruče Frýdek-Místek. Avšak plány jim narušili studenti Gymnázia Třinec, kteří se po dramatickém souboji nakonec radovali ze zlatých medailí. Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek se muselo spokojit s 2.místem. Složení týmu: Vojtěch Rojíček, Aleš Václavík, Václav Říman a Kristýna Cholevová. Na 3.místě skončila SPŠ Ostrava a 4.místo obsadila SPŠ Frýdek-Místek ve složení Šimon Štukner, Jan Macíček, Milan Migdal, Jan Hrneček a Jiří Tomášek. Celkem startovalo 13 středních škol.

Blahopřejeme všem našim šachistům k výborným výkonům a přejeme jim, co nejvíce úspěchů na „Mistrovství České republiky škol v šachu 2006“.