LIPOVÁ – FM 1:1 (0:1)

10. 9. 2006

Fotbalisté Frýdku vezou z Lipové bod za remízu
LIPOVÁ – FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (0:1)

Fotbalisté Frýdku-Místku poprvé v sezóně dokázali na hřišti svého třetiligového soupeře bodovat. V Lipové v poločase o branku vedli, nakonec z toho byla remíza.

V Lipové, kde se hraje MSFL, mají domácí velmi krásný areál, kde domácí fanoušci dokáží vytvořit báječnou atmosféru. Domácí vstoupili na malém hřišti s výhodou nacvičených standardních situací. V 6. minutě Lipová zahrozila po dlouhatánském autovém vhazování, naštěstí pro hostující hráče nikdo z domácích fotbalistů před Dittertem míč netečoval. Hosté se osmělili až ve 12. minutě, kdy Krpec z levé strany odcentroval před branku domácích, jenže nabíhající Cesnek svou šanci prováhal. Hra se poté ubírala spíše mezi oběma šestnáctkami. Více vzruchu přinesl až závěr první půle. Ve 41. minutě nejdříve po Němcově centru hlavičkoval Krpec z jedenácti metru nad domácí branku. O dvě minuty později zahrávala Lipová trestný kop. Míč, točený na branku hostí, brankář Dittert neudržel, ale naštěstí pro hosty, byl při svém zákroku faulován. Z protiútoku udeřilo na druhé straně. Krpec z pravé strany načechral do šestnáctky domácích, zadáci Lipové míč odvrátili zpět ke Kupcovi, který z následné střely otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve druhé půli se domácí fotbalisté snažili o srovnání stavu, pozorná obrana Frýdku však stále odolávala. Po hodině hry se v dobré příležitosti ještě ocitl Ulehla, z otočky jeho střela mířila nad. Čtvrthodiny před závěrečným hvizdem nakonec domácí přeci jen srovnali. Valcíři byli ve své vlastní šestnáctce nedůrazní a Papica přízemní střelou k tyči vyrovnal. V závěru zápasu se Lipová snažila o zvrat, hostující obrana již další inkasovanou branku nepovolila. „V Lipové jsme získali první třetiligový bod z hřiště soupeře, takže z tohoto hlediska panuje spokojenost. Škoda jen, že jsme při inkasované brance byli ve vlastní šestnáctce málo důrazní, možná by z toho mohlo být i více než jen bod,“ řekl po utkání trenér hostujícího mužstva Karel Orel. Nyní na Frýdek čeká v sobotu 16. září mužstvo MFK Karviná. Utkání začíná ve Stovkách v 10.15 hodin.