ME mládeže 2006

Antonín Surma

12. 9. 2006

Mistrovství Evropy mládeže v šachu 2006

Na základě šachové výkonnosti a vynikajících umístění na MČR mládeže byli Šachovým svazem České republiky nominováni členové Beskydské šachové školy na Mistrovství Evropy mládeže, které probíhá v těchto dnech 9.-20.9. v Černé Hoře. S výpravou čs reprezentace jsou i frýdecko-místečtí trenéři Sergej Berezjuk, Stanislav Jasný a Pavel Benčo. Jedná se o historicky nejvyšší účast členů BŠŠ na tak prestižní akci a je to další důkaz o kvalitě šachistů Frýdku-Místku.
Naši výpravu výrazně podpořil Magistrát Frýdku-Místku a věříme, že mladí šachisté vrátí tuto důvěru svými výkony.

A jak se našim talentům daří ?!
Výborně si vedou Karolína Langnerová a Tomáš Pavelek, kteří získali po dvou bodech. Karolína si poradila v 1.kole s Morgul Elcin z Turecka a ve 2.kole s Roy Ali ze Skotska. Ve 3.kole ji čeká pátá nasazená hráčka Vince Andrea ze Srbska.
Tomáš v 1.kole porazil Gelgada-Vlaic Adriana z Rumunska z a ve druhém kole vyhrál nad Uukselem Atillou z Turecka a ve 3.kole nastoupí proti sedmému nasazenému Gary Giroynovi z Francie.

D14 – Miturová Magdaléna 1,0 b.
D12 – Langnerová Karolína 2,0 b.
D10 – Nováková Vendula 0,0 b.
H10 – Pavelek Tomáš 2,0 b.
H14 – Pecha Tomáš 0,5 b.
H18 – Rojíček Vojtěch 1,0 b.

Na webových stránkách Beskydské šachové školy www.chessfm.cz naleznete odkaz na startovní listiny jednotlivých kategorií , celkem startuje 737 šachistů z celé Evropy !!