Městská liga v šachu – 2.kolo

Antonín Surma

18. 10. 2006

Šachová liga mládeže 2.kolo

Dům dětí a mládeže Frýdek-Místek ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou uspořádal v sobotu 6. 10. 2.kolo „Městské šachové ligy“ pro mladé šachisty od 5 až po 17 let. Na startu sešlo 54 dětí ze F-M, Frýdlantu a Třince, které byly rozděleny do osmi lig po 6 a 8 hráčích podle výkonnosti. V nejprestižnější Extralize se umístil na prvním místě Pavel Walek se ziskem 4,0 bodů z pěti partií. Postaral se tak o největší překvapení Extraligy, neboť svými elo body (síla šachisty) patřil spíše k hráčům, kteří nezasáhnou do bojů o stupně vítězů. Na druhém místě skončil Medvec Tomáš, třetí pak Biolek Jiří.