Mezinárodní mistrovství České republiky

Antonín Surma

23. 5. 2006

Ve dnech 19.-21.6. proběhlo ve Stráži pod Ralskem „Mezinárodní mistrovství ČR v šachu dětí do 8 let“. Na tomto turnaji nemohla samozřejmě chybět ani Beskydská šachová škola, kterou reprezentovalo 7 dětí.

V kategorii chlapců se zúčastnilo celkem 54 šachistů z České republiky, Polska a Německa. Naši chlapci, ať k favoritům nepatřili, byli neustále vidět na předních šachovnicích a dělali čest Beskydské šachové škole a Městu Frýdek-Místek. Na medaili sice nedosáhli, ale umístění v první desítce dává velké vyhlídky do budoucnosti.
Nejlepší výsledek předvedl Dominik Kula, který se ziskem 6,5 b. zasloužil o výborné 4.místo !! 6b. získali Ondřej Pečínka (7.místo) a David Čapčuch (10.místo). Zkušenosti sbírali Martin Milata 3,5 b. a Ondřej Huvar 2,5 b. .
V kategorii dívek se sešlo 14 účastnic. Naše barvy hájila Kateřina Huvarová (7.místo) a Vendula Bohanesová (10.místo). Obě shodně získali 5,0 bodů z 9 partií.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem dětem za vzornou reprezentaci Frýdku-Místku.