MFK KARVINÁ – FOTBAL FM 1:2 (1:2)

22. 4. 2006

Frýdek si upevnil druhou pozici v tabulce
MFK KARVINÁ – FRÝDEK-MÍSTEK 1:2 (1:2)

Fotbalisté Frýdku zajížděli o víkendu do Karviné, kde se odehrával souboj o druhou příčku tabulky. I když se domácí ujali vedení, valcíři ještě do poločasu výsledek obrátili. Stav skóre se ve druhém poločase již nezměnil.

Oba týmy z popředí tabulky ve svých posledních domácích zápasech neuspěly. Frýdek doma pouze remízoval s Dětmarovicemi a Karvinští dokonce prohráli s Baníkem Albrechtice. Úvod střetnutí se lépe povedl domácím fotbalistům, kteří hned v úvodní minutě vyslali nad Madovou svatyní střelu z hranice šestnáctky. V 6. minutě hosté faulovali a Dittrich střelou přes zeď otevřel skóre zápasu. Pro hosty naštěstí přišlo brzké vyrovnání. V 8. minutě se na levé straně uvolnil uzdravený středopolař Němec a po jeho centru se hlavou prosadil Krpec. Vyrovnávací branka hostující hráče notně posílila a po půlhodince hry se opět skóre měnilo. Úlehla se dokázal prodrat mezi dvěma středovými hráči a v souboji s brankářem Sabelou byl úspěšnější – 1:2. „V prvním poločase se hrálo bojovně z obou stran. Domácí hrozili převážně po standardních situacích, ale větší šance, než ta ze šesté minuty, si nevytvořili,“ řekl k průběhu první půle trenér hostí Karel Orel.
Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, ale vyložené příležitosti jim k vyrovnání skóre chyběly. Naopak Frýdek těžil z brejkových situací. Během druhé půle se třikrát v nadějných pozicích ocitli postupně Krpec, pak Němec překonal již Sabelu, ale dobíhající zadáci Karviné včas odvrátili hrozbu. Třetí příležitost ke skórování měl Pernikář, který však gólmana domácích neprostřelil. Karviná v závěru utkání spoléhala na nakopávané míče, ale ani šestiminutové nastavení již branku nepřineslo. „V dnešním zápase se projevila již účast marodů Vojvodíka s Němcem. Naše hra se zkvalitnila směrem dopředu i organizací hry. Kluci si za bojovnost zaslouží absolutorium. Oproti našemu domácímu střetnutí s Dětmarovicemi to byl již z naší strany výkon, kterým bychom se chtěli prezentovat dál,“ řekl po utkání trenér Frýdku Karel Orel.
Frýdek-Místek: Mada – Pernikář, Odstrčilík,Prokeš – Matějka, Vojvodík, Němec, Polášek (88. Hrdlička) Žáček – Přemysl Krpec (69. Ďurfina), Ulehla (92. Lys). Trenér Karel Orel.