MISTR SVĚTA VE FRÝDKU-MÍSTKU!!!

Archiv

Miroslav Sykora

14. 7. 2005

Nikdo z první generace taekwon-distů ITF v roce 1992, kdy zavítalo korejské bojové umění sebeobrany do Frýdku-Místku, netušil, že za rok přijde člověk, který bude (tehdy jako dítě) trénovat mezi nimi a stane se 12 let poté MISTREM SVĚTA!!! Cesta k takovému životnímu úspěchu je dlouhá, ale jak je vidět, s dobrým zázemím (především rodiny), může být člověk v něčem, čemu se věnuje, nejlepším na světě. 11.7.2005 se MICHAL KOŠTÁKO, držitel II. Danu, hlavní trenér Závodního týmu Frýdku-Místku při 8.ZŠ, stal MISTREM SVĚTA. Takto uspěl ve sportovním boji ve váhové kategorii do 80 kg. Dlužno dodat, že šlo o seniorské MS nad 18 let a start je umožněn pouze držitelům černého pásu a pouze jeden nejlepší závodník smí reprezentovat zemi v dané kategorii. Michal Košátko na své cestě porazil v Quennslandu v Austrálii reprezentanty Ruska, KLDR, Anglie, Walesu a Nizozemska. Na Mistrovství světa v zemi protinožců získal Michal Košátko také bronzovou medaili v technických sestavách II. Danu a dokonce mužský seniorský tým ČR, jehož byl členem, získal 2 zlaté medaile na MS v silovém přerážení desek a ve speciálních technikách do výšky a dálky na desky. Tento mužský tým se stal nejúspěšnějším na celém světovém šampionátu!!! V Austrálii bojovaly také tři naše děvčata, členky Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek (při 8.ZŠ), Martina Řezáčová, Jana Žylová a Jana Hoňková, držitelky I. Danu. Byly také jako členky týmu České republiky. A právě jejich tým získal 2 zlaté rovněž ve Wiroku a ve T-Ki a také stříbro v technických sestavách!!! Snad o stříbro či bronz jim o vlásek unikl rovněž titul pro nejúspěšnější ženský tým světa!!! Takové mimořádné úspěchy českých týmů jsou HISTORICKÉ a asi se budou v budoucnosti jen těžce překonávat! Ještě jednou gratulujeme a děkujeme, našim frýdecko-místeckým děvčatům za mistrovské výkony, rodině Michala Košátka za rodinnou podporu, šéftrenérovi české reprezentace Jaroslavovi Vomáčkovi za přípravu, jeho asistentu Kamilu Vyvialovi (z naší Školy ITF Frýdek-Místek) za přípravu Mistra světa a Českému svazu TaeKwon-Do ITF za vyslání české reprezentace do Austrálie. nemalý podíl na přípravě českých reprezentantů má náš Mistr Hwang Ho Yong, VIII.Dan. Doporučujeme všem zájemcům z Frýdku-Místku a okolí začít s TaeKwon-Do ITF hned v září, najít nás můžete na 8.ZŠ, využijte prosím kontaktní telefon 603 710 604, případně e-mail tkdfm@taekwondo.cz Ing. Miroslav Sýkora, III.Dan, Předseda Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek.