Mistři ČR !!

Antonín Surma

12. 4. 2006

Gymnázium P.Bezruče Frýdek-Místek – MISTŘI ČR !!

Vynikajícího sportovního úspěchu dosáhli studenti frýdecko-místeckého gymnázia P.Bezruče Frýdek-Místek a žáci 2.základní školy Frýdek-Místek na „Mistrovství České republiky škol v šachu 2006, 6.-9.třída“ v Hluku u Uherského Hradiště ve dnech 11.-12.dubna.
V konkurenci 24 nejlepších škol z ČR, které si na MČR vybojovaly postup přes těžkou kvalifikační síť okresních a krajských přeborů, se šachisté Frýdku-Místku stali mistry a vícemistry České republiky. Zdálo by se, že jen sama účast na mistrovství naše zástupce uspokojí, ale bylo tomu zcela jinak. Tým gymnázia ve složení Matěj Konštacký, Tomáš Pecha, Vojtěch Pravec a František Šikula a družstvo 2.ZŠ Michal Uherek, Tomáš Pavelek, Michaela Pavelková a Tereza Tomášková, měli od počátku soutěže ty nejvyšší cíle – bojovat o medailové umístění. A povedlo se mírou vrchovatou.
Mistrem ČR se stalo družstvo Gymnázia P.Bezruče, které v devítikolovém turnaji nenašlo přemožitele a po zásluze se může radovat z mistrovského titulu. Na druhém místě skončilo družstvo 2.ZŠ Frýdek-Místek, které však o své umístění soupeřilo do poslední chvíle s Prahou, ale nakonec s nejtěsnějším možným rozdílem na pomocné hodnocení obsadilo výborné 2.místo.
Gratulujeme všem výše jmenovaným k těmto hodnotným sportovním výkonům a přejeme do dalších šachových soubojů mnoho stejných úspěchů !!