Mistrovství Evropy žen v rapid šachu

Archiv

Antonín Surma

17. 5. 2006

Členky Beskydské šachové školy Magdaléna Miturová (13 let) a Karolína Langnerová (12 let) se zúčastnily ve dnech 13.-14.5. ve Znojmě „Mistrovství Evropy žen v rapid šachu“.
Termín „rapid šach“ se používá pro šachové partie s hracím tempem 30 minut na partii, jedná se tedy o zrychlenou formu šachové hry, která je ve světe nesmírně populární. Naše děvčata, ač teprve věkem žákyně, sehrály turnaj bez bázně a hany a nikoho nenechaly na pochybách, že se jedná o velké talenty českého šachu. Děvčata sice v konečném pořadí skončily v třetí třetině, ale dokázaly vyhrát několik partii nad mnohem staršími a papírově lepšími soupeřkami. Lépe skončila Magdaléna Miturová, která obsadila pěkné 46.místo. Mladší Karolína Langnerová obsadila 57.místo. Oběma děvčatům děkujeme za reprezentaci Frýdku-Místku a přejeme mnoho sportovních úspěchů v dalších turnajích.