Mistrovství Moravy – článek a výsledky

Miroslav Sykora

30. 10. 2005

V sobotu 22. října 2005 se ve sportovní hale SOTŠ ve Frýdku Místku uskutečnilo Mistrovství Moravy 2005 v Taekwon-Do ITF. Již v pátek 21. října 2005 se na toto územní mistrovství zaregistrovalo 186 soutěžících (žáků, juniorů i seniorů) ze všech 8 moravských škol Taekwon-Do ITF, ITF Club Brno, Il-Dong Ostrava, Koguryo Třebíč, ITF Opava, ITF Karviná, Raptor Olomouc, ITF Frýdek-Místek, Joomuk Frýdek-Místek.      Soutěžilo se ve 4 disciplínách Taekwon-Do ITF (technické sestavy, sportovní boj, speciální techniky, silové přerážení), ak v divizi jednotlivců tak i týmů. Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek jako pořadatel připravila a z vlastních zdrojů hradila možnost na jednu hodinu využít bazén v areálu, což opravdu závodníci a pořadatelé využili.      Původně dostatečný počet rozhodčích se ztenčil na počet, který tak tak zajistil chod všech zápasišť. Díky rychlé domluvě byly výsledky eliminačních zápasů vyhlašovány hned na praporky, bez odevzdávání rozhodcovských lístků. Jejich sběr byl zajištěn pořadatelem, který byl vždy u ringu na stálo.      Jako první se na mistrovství představili žáci a především v technických sestavách v ničem nezaostávali ze svými staršími závodníky. Na mistrovství přijel také hlavní trenér sportovní reprezentace svazu Jaroslav Vomáčka (IV. Dan), aby si zde osobně prohlédl možné nové adepty do reprezentace svazu. V průběhu celého dne byly také předávány medaile a diplomy pro jednotlivé medailisty, avšak všichni napjatě očekávali slavnostní večerní vyhlášení, kdy se vyhlašovaly celkové výsledky. Mezi žáky se na letošním mistrovství Moravy stali nejúspěšnější a získali tak všichni titul mistr Moravy 2005 Kateřina Šmardová z Brna a Jan Vrchovecký z Opavy, mezi juniory ve skupině B pak Adéla Grodová z Opavy a David Lískovský z Karviné, mezi juniory A Markéta Kovaříková z Ostravy a Radek Košátko z naší pořadatelské Školy TK-D ITF Frýdek Místek. V kategorii seniorů, tedy mezi dospělými, se stali nejúspěšnější ve skupině B Zuzana Gorgolová z Karviné a Alan Kajzar z Ostravy a ve skupině A Lucie Zedková z Brna a Radim Tomášek z naší pořadatelské Školy TK-D ITF Frýdek Místek.      V celkovém hodnocení škol na Mistrovství Moravy 2005 byla nakonec ziskem 31 zlatých, 15 stříbrných a 30 bronzových medailí nejúspěšnější škola Taekwon-Do ITF Brno před naší pořadatelskou Školou Taekwon-Do ITF Frýdek Místek (18-4-14) a školou Taekwon-Do ITF IL DONG Ostrava (14-18-18).      Nejvýše bych si dovolil zhodnotit výkon juniorského týmu TKDFM (Košátko Radek, Pešák Rostislav, Chmel Stanislav, Gavlas Filip, Kupčák Petr), kteří dokázali zvítězit ve všech 4 disciplínách!!! Dále se předvedl Radim Tomášek, který získal ze tří startů tři zlaté medaile!!! Rovněž David Prokop (dříve i Mistr ČR v juniorském sportovním boji), po šestileté pauze poprvé stanul na tatami v Matsogi TaeKwon-Do ITF a nechybil a zvítězil. Radek Košátko se již stal výraznou oporou naší Školy TKDFM a jeho triumf nás velmi těší – nejúspěšnější junior A této soutěže. Patří mu dík i za koučing. Za pochvalu stojí i individuální maximální výkony a zisky zlatých medailí u Denisy Morysové (sestavy), Jany Koloničné (sportovní boj), Tomáše Chmela (sestavy), Filip Gavlas (sestavy), Stanislav Chmel a Marek Majerníček (sportovní boj). I ostatních medailí a Vašeho startu si vážíme a děkujeme za reprezentaci Školy TKDFM a že za ní bojujete, ať už s jakýmkoli výsledkem. Jste věrni našemu klubu a to je nejdůležitější jakož i Vaše věrnost TaeKwon-Do ITF:      Z Mistrovství Moravy máme nafocenu řadu pěkných fotografií od profesionální fotografa, dále očekáváme záznam na videokazetě. Mirek Sýkora, 30. října 2005. Více o TaeKwon-Do ITF na 603 710 604, tkdfm@taekwondo.cz, 558 432 013