Mistrovství Polska

Antonín Surma

15. 5. 2006

Ve dnech 13-14. 05. proběhlo v polském Rybniku „Mezinárodní Mistrovství Polska v šachu dětí do 7 let“. Na tomto turnaji nemohla samozřejmě chybět ani Beskydská šachová škola, kterou reprezentovalo 9 dětí. Pořadatelé přivítali všechny děti dárkem v podobě trička a pamětní medaile, což všechny děti jistě potěšilo. Navíc při vyhlášení obdržel každý účastník diplom se svou fotografií a věcnou cenu.
V kategorii chlapců se zúčastnilo celkem 111 účastníků ze všech koutů celého Polska. Naši mladí talenti nenechali nikoho na pochybách, že se budou bít o pěkné umístnění v turnaji. Po prvních pěti kolech na tom byli nejlépe Jakub Vrátný, Patrik Laurinc, Dominik Ramík a Matyáš Marek – všichni se 4 body! Ve druhém dnu na ně čekali obtížní soupeři, ale naši borci šli do každé partie bez „bázně a hany“.
Nejlepší výsledek předvedl Dominik Ramík, který se ziskem 7b. zasloužil o fantastické 5.místo !! 6b. získali Matyáš Marek, Vítězslav Tkáč, Jakub Vrátný, Dominik Kotek. S minimálním bodovým odstupem skončili Kryštof Krmaschek a Patrik Laurinc. Matěj Strakoš vyrazil poprvé na tak velký turnaj, ale i on dokázal získat cenné body a velké zkušenosti do dalších turnajů.
V kategorii dívek se sešlo 45 účastnic. Naše barvy hájila Natálka Kaňáková. Konkurence byla vysoká a Natálka se svými 4 body obsadila celkové 32 místo.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem dětem, že předvedly i na zahraničním turnaji, jak pěkné šachy dovedou hrát.