Mistrovství světa školních týmů

Antonín Surma

21. 7. 2006

Zisk stříbrných medailí

V Pardubicích probíhalo ve dnech 13.-19.7. Mistrovství světa školních družstev v šachu. Mezi zúčastněnými družstvy si nejlépe vedlo družstvo School Club Otopeni z Rumunska, které s 20,5 body vyhrálo kategorii do 16 let. Celkově druzí a první v kategorii do 14 let byli Rusové ze Zelenodolsku s 18 body. Kategorii do 12 let vyhrálo celkově 5. družstvo Tur Mongol School z Mongolska. Česká družstva se neztratila a vybojovala tři medailové posty. Frýdek-Místek může těšit vystoupení a druhé místo v kategorii do 14 let družstva ZŠ Český Těšín v sestavě Miturová, Langnerová, Langner, Kawulok – všichni jmenování jsou členové Beskydské šachové školy – gratulujeme. Pěkného umístění dosáhla i 2.ZŠ Frýdek-Místek v kategorii do 16 let, ve které obsadila 5.místo v sestavě Michal Uherek, Tomáš Pavelek, Michaela Pavelková a Tereza Tomášková.