MSFL: Brno B – FM 3:1 (1:0)

13. 8. 2006

Premiéra ve třetí lize valcířům vůbec nevyšla
1.FC BRNO „B“ – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (1:0)

Vstup do třetiligové soutěže se nováčkovi z Frýdku-Místku vůbec nepodařil. I když ve druhém poločase měli hostující fotbalisté více ze hry, po chybách dostávali od brněnské rezervy branky.

Dva roky čekali frýdecko-místečtí fanoušci na návrat svých miláčků do třetiligové soutěže. Minulý víkend se stal skutečností. Valcíři zavítali na půdu rezervního týmu 1.FC Brno, který v loňské soutěži ještě hrál druhou ligu.
Na hráčích Frýdku-Místku byla v úvodních minutách vidět značná nervozita z nové soutěže a z jiné role, než na jakou byli zvyklí v loňském ročníku. Dlouhé nakopávané míče nevedly pro hosty k možnému úspěchu. V 17. minutě zahrozili domácí po akci z levé strany, ale Antošík včasným vyběhnutím příležitost zmařil. O tři minuty zahrozili také valcíři. Středopolař Němec zahrával rohový kop, kde Pernikář nejprve prodloužil míč až na zadní tyč, Hrdličkovi však ke vstřelení gólu chyběl větší důraz. Po právě odehraných dvaceti minutách se fotbalisté Frýdku osmělili, jenže právě v této chvíli přišel pro ně tvrdý úder. Ve 24. minutě chyboval na polovině hřiště Pernikář, Brno založilo rychlý protiútok, který byl zakončen střelou do protipohybu brankáře Antošíka – 1:0. Po půlhodince hry našel Hrdlička volného Ulehlu, kterému však míč při zpracování odskočil. Další nepříjemný okamžik zažili domácí hráči ve 36. minutě, kdy trestný kop Žáčka prolétl přes nabíhající hráče až k překvapenému brankáři. Ten však k nespokojenosti hráčů Frýdku míč vyrazil. Skóre se ještě do půle mohlo měnit po další ztrátě míče Perníkáře. Domácí až napodruhé Antošíka překonali, jenže na brankové čáře zasahoval odkopem Hrdlička.
Druhý poločas byl ze strany Frýdku daleko lepší a aktivnější, jenže ke spokojenosti chyběly branky. V 62. minutě pronikl do domácí šestnáctky Němec, jeho zpětná přihrávka našla nabíhajícího Žáčka a jeho střelu vyráží domácí brankář špičkou nohy na rohový kop. Brňáci se ve druhé půli spíše spoléhali na rychlé brejky. Po jednom takovém z 64. minuty zachraňoval Antošík vyražením míče na roh. V 77. minutě se domácí radovali podruhé. Po ztrátě míče došlo na hostující polovině hřiště k přečíslení, a po Hrdličkově faulu byl nařízen pokutový kop. Ten domácí proměnili. Po této obdržené brance stáhli valcíři hru na tři obránce a vrhli všechny své síly na vyrovnání. Blízko ke vstřelení gólu byl v 82. minutě útočník Krpec, brankář Brna však jeho střelu vyrazil na roh. Z něj se po rychlém rozehrání ocitl u míče Němec a následný centr na zadní tyč nakonec skončil v síti – 2:1. „V těchto chvílích jsme již hráli vabank, jenže domácí nás nakonec dvě minuty před koncem potrestali za chybné zahrání ofsajd systému. V poslední minutě ještě zahrozil Krpec, který hlavou střílel nad branku,“ řekl po utkání trenér hostujícího Frýdku Karel Orel. Domácí premiéru si valcíři odbudou již tuto sobotu 19. srpna, kdy se od 10.15 hodin představí ve Stovkách mužstvo Uničova.