MSFL: F-M – FC Brno B 5:0 (3:0)

19. 11. 2006

Brno vyfasovalo ve Frýdku pět branek
FRÝDEK-MÍSTEK – 1.FC BRNO B 5:0 (3:0)

Třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku předehrávali v minulém týdnu první jarní kolo. Soupeřem jim byla rezerva ligového mužstva 1.FC Brno, a valcíři po velmi dobrém výkonu zvítězili rozdílem pěti branek.

Průběh utkání mezi Frýdkem-Místkem a rezervou ligového Brna dost ovlivnil samotný začátek střetnutí. V něm jasně dominovali valcíři, kteří se již ve 4. minutě ujali vedení. Němec zahrával standardní situaci, po které míč propadl až k osamocenému Myšinskému, a ten propálil brankáře hostí – 1:0. O osm minut později to Stovkami zaburácelo podruhé, kdy Myšinský přesně mířenou střelou k tyči z hranice šestnácti metrů zvyšoval na 2:0. „Pro nás bylo dnes velmi dobré, že jsme do střetnutí takhle úspěšně vstoupili. Druhá branka byla tím uklidňujícím momentem,“ hodnotil krátce po konci střetnutí úvodní vydařenou čtvrthodinku trenér Frýdku Karel Orel. Ve 38. minutě vybojoval Literák míč ve středu hřiště, poté následoval centr do šestnáctky hostí, z kterého Brňané zahráli míč na rohový kop. K jeho exekuci se postavil Němec a Literák hlavičkou upravuje poločasový stav na 3:0 pro Frýdek. To už tu bylo….si asi říkali domácí příznivci u občerstvovacího okénka. Všichni totiž mají v živé paměti domácí výpadek s Dolním Benešovem, kdy valcíři ještě v průběhu druhé půle vedli nad svým soupeřem rozdílem tří branek. Tentokráte ale domácí žádnou blamáž již nedopustili. V 55. minutě se také Literák podruhé v zápase zapisuje mezi střelce – 4:0. Hosté po této obdržené brance již vyráželi na polovinu domácích jen z ojedinělých akcí. V 80. minutě zahráli hosté chybně malou domů, kterou vystihl střídající Ďurfina, pro kterého již nebyl žádný problém dopravit míč do opuštěné svatyně hostí. „Závěr sezóny dobrý, takže vše dobré. Dnes to byl kvalitní zápas, který měl vše, co fotbal potřebuje. Včetně branek, takže z naší strany panuje spokojenost,“ rozplýval se nad výkonem frýdecké jedenáctky trenér Frýdku Karel Orel. Vítězstvím se valcíři po podzimní části usadili na desáté příčce se ziskem dvaceti bodů.