MSFL: FM – Dol. Benešov 3:3 (2:0)

22. 10. 2006

Frýdek ztratil jisté vítězství
FRÝDEK-MÍSTEK – DOLNÍ BENEŠOV 3:3 (2:0)

Třetiligoví fotbalisté Frýdku-Místku sehráli v domácím prostředí dobré utkání, ale s velmi špatným koncem. Prohospodařit tříbrankové vedení je trestuhodné, zvláště, kdy valcíři potřebují body jako sůl.

Po nepovedeném duelu v Břeclavi se valcíři představili domácím divákům s Dolním Benešovem. A byli to právě frýdecko-místečtí fotbalisté, kteří určovali tempo hry. Již v 5. minutě zahrával Němec rohový kop z pravé strany, který doputoval k Cesnekovi, ten opět vrátil balón Němcovi a z následného centru na zadní tyč, padla zásluhou Myšinského první branka – 1:0. V 19. minutě to byli opět domácí. Pernikář utekl po pravé straně, jeho přízemní centr sklepl pod sebe Myšinský, ale dobíhající Žáček v souboji s brankářem hostí neuspěl. Ve 25. minutě to byl opět agilní Myšinský, který se obtočil kolem hostujících zadáků, ale brankář jeho ránu se štěstím vyrazil. Po půl hodině hry byl faulován Myšinský a hostující Jurč za svůj zákrok uviděl červenou kartu. O minutu později zahrával Frýdek rohový kop. Němec nacvičeným signálem poslal míč přímo na branku hostí, jenže brankář Benešova míč chytá až za brankovou čárou – 2:0. Ve 40. minutě poslal Myšinský centrovaný míč před branku hostí, Žáček sice ve skluzu na míč nedosáhl, ale dobíhající Macura ano. Následuje střela a o odražený míč bojuje Cesnek. V souboji s hostujícím hráčem fauluje a rozhodčí utkání vytahuje podruhé v zápase červenou kartu. Síly se tak ještě před poločasem na hřišti srovnaly. „V prvním poločase byla z naší strany hra velice dobrá. Hlavně dělal hostům velké problémy Lukáš Myšinský, který byl k neudržení. Soupeře jsme k ničemu nepustili,“ hodnotil vystoupení valcířů v prvním poločase trenér Karel Orel.
Když ve 49. minutě vysunul Němec přihrávkou Myšinského, a ten dal pravačkou podél vyběhnuvšího brankáře hostí třetí branku, málokdo si ve Stovkách myslel, že ještě uvidí velké drama. „V této fázi hry v podstatě již mělo být po všem. Opak však byl pravdou. Hráči si mysleli, že se zápas jen tak v klidu dohraje, ale to se nám šeredně vymstilo,“ říkal po skončení zápasu značně rozhořčený trenér Frýdku Orel. V 60. minutě přišla velká hrubka pomezního rozhodčího, kdy pustil míč na v ofsajdu stojícího Broulíka, ten svého postavení využívá na snížení stavu – 3:1.Od této doby existovalo na hřišti již jen jedno družstvo. Bohužel pro domácí fanoušky to valcíři zrovna nebyli. „Hráči jen čekali jak to vše dopadne. Něco takového jsem ve své hráčské i trenérské kariéře nezažil. Byl to jasně rozhodnutí zápas a my to tak zpackáme,“ řekl Orel. Hosté opravdu neměli co ztratit, a jelikož vycítili šanci, vrhli všechny své síly na zkorigování nepříznivého stavu. V 80. minutě centroval Kubík na zadní tyč, kde Macura nepokryl jednoho z hráčů hostí, který vrátil míč před branku a nikým nekrytý Broulík měl ke svému druhému gólu v zápase velmi usnadněnou roli. Aby si domácí vypili svůj kalich hořkosti až do samého dna, dal si v 85. minutě Adam vlastní branku, když se po centrovaném míči do šestnáctky nedomluvil s brankářem Antošíkem. Frýdek tak prohospodařil tříbrankové vedení za což svým svěřencům trenér Orel také řádně po skončení zápasu vyčinil. Bohužel, valcíři tak ztratili další dva body do tabulky pravdy. „Od šedesáté minuty jsme zápas vypustili, což se nám moc nevyplatilo. V prvním poločase jsme hráli velice aktivně, zvláště bych pochválil Lukáše Myšinského, který dnes dvě branky vstřelil. Ale ten náš závěr zápasu je zcela neodpustitelný,“ hodnotil po konci zápasu trenér domácího mužstva Karel Orel. Jeho svěřenci budou mít další příležitost napravit svou reputaci v neděli 29. října, kdy se valcíři představí na půdě Brumova. V domácím prostředí se Frýdek představí v dalším týdnu v sobotu 4. listopadu v zápase s posledními Hranicemi.