MSFL – Fotbal FM – Hranice 4:1 !!!

4. 11. 2006

Fotbalisté Frýdku konečně zabrali
FRÝDEK-MÍSTEK – SK HRANICE N/M 4:1 (2:0)

Po třech nepovedených zápasech potřebovali fotbalisté Frýdku-Místku na domácím hřišti naplno bodovat. Soupeřem jim navíc byl poslední tým tabulky z Hranic na Moravě, který nakonec valcířům podlehl o tři branky.

Domácí trenér Karel Orel slavil v den důležitého střetnutí jmeniny, a jistě si moc přál uspět. Na hřiště již mohl poslat do středu pole Literáka, v brance tentokráte dostal před Antošíkem přednost mladíček Dittert. V úvodu střetnutí to Stovkami jen zatrnulo. Již ve 4. minutě posoudil hlavní rozhodčí utkání střet brankáře Ditterta s hostujícím Strykem jako faul, a nařídil proti domácímu týmu pokutový kop. Brankář Dittert však střelu po jeho levé ruce vyrazil na rohový kop. Z něj hosté zahrozili opět, když Kufovou nebezpečnou hlavičku vyrážel Dittert s pomocí břevna opět na roh. Domácí se v úvodních minutách hledali, přeci jen si uvědomovali důležitost střetnutí. Ve 28. minutě se po hlavičkách Ulehly a následně Myšinského, dostal míč k volnému Macurovi, a jeho dělovka levačkou skončila pod břevnem beznadějného brankáře hostí Dragona – 1:0. Tento moment vlil na kopačky domácích fotbalistů větší elán, hráči si začali více věřit a více ohrožovat hostující svatyni. Ve 32. minutě centroval z pravé strany Pernikář a jeho centr našel v šestnáctce Hranic Ulehlu. Jeho hlavička však mířila vedle branky. O dvě minuty později inkasovali hosté kuriózní branku. Zadák Hranic doplatil na důraz Myšinského, od kterého se odkopávaný míč odrazil obloučkem přes brankáře Dragona a s pomocí břevna skončil míč za brankovou čárou – 2:0. Za dvoubrankového vedení se šlo v poločase také i do kabin.
I po změně stran se valcíři pokoušeli o zteč hostující branky. V 52. minutě vyzkoušel pozornost Dragona středopolař domácích Literák, střelou z dálky jej však nepřekvapil. O chvíli později poslal Němec z pravé strany přízemní centr, Myšinský ve skluzu mířil těsně vedle. V 56. minutě domácí zkoprněli. Hostující Anastazovský vystřelil na branku domácích, Adam jeho přízemní střelu tečoval do protipohybu brankáře Ditterta a bylo rázem sníženo – 2:1. Naštěstí pro valcíře, hostující tým nenašel v sobě více energie na zvrácení nepříznivého stavu. V 84. minutě bylo o vítězi duelu rozhodnuto. Němec zahrával z pravé strany rohový kop, na bližší tyč si naběhl Adam a hlavičkou na zadní tyč potřetí rozvlnil síť za brankářem Dragonem. O minutu později se skóre opět měnilo. Macura našel v šestnáctce hostí Myšinského, ten sklepl míč na volného Ďurfinu, který Dragona přelstil přízemní střelou na první tyč – 4:1. Valcíři tak dosáhli na velmi potřebné tři body. Snad jim tato splněná povinnost přinese větší sebevědomí, které hráči Frýdku-Místku v poslední době postrádají. Následující duel (předposlední kolo) se odehraje v sobotu 11. listopadu od 10.15 hodin v Jihlavě s tamním rezervním týmem.