MSFL: Fulnek – FM 4:0

1. 10. 2006

FOTBAL FULNEK – FRÝDEK-MÍSTEK 4:0 (2:0)
Fotbalisté Frýdku-Místku dostali ve Fulneku čtyři branky.

Trenér valcířů Karel Orel musel před utkáním ve Fulneku řešit nepříjemnou otázku složené obranné čtyřky. Ke zraněnému Adamovi se v minulém týdnu přidal ještě krajní bek Helštýn. Toho nahradil na levé straně Lys. Na první brankovou příležitost si museli diváci počkat do 14. minuty. Domácí záložník Sokol poslal centrovaný míč do šestnáctky hostí, kde došlo k faulu. Rozhodčí k velké nelibosti hostujících fotbalistů nařídil velmi přísnou penaltu. K její exekuci se postavil Rozkydal a Dittert neměl větší šance – 1:0. O dvě minuty později zahrozili valcíři po Němcově standardní situaci, Hrdličkova hlavička však šla těsně nad domácí svatyni. Po půl hodině hry hasil rychlou akci domácích odkopem do zámezí Pernikář. Ve 35. minutě zahrával Fulnek rohový kop na krátko, následuje centr do šestnáctky a nepokrytý Krása střílí druhou branku svého mužstva. Devět minut před poločasem zahrozili hosté po rohovém kopu, jenže Literákovi k přesnému zakončení scházelo několik centimetrů. Ve druhé půli již zkušený tým Fulneku přišpendlil hosty na jejich polovinu. Navíc trenér Orel musel v 62. minutě nuceně střídat obránce Literáka, čímž se hodně oslabila obranná činnost hostí. V 68. minutě se na pravé straně uvolnil Sokol, z jeho centru střílí dělovkou pod břevno Malohlava třetí branku domácích. Zkáza pro valcíře následuje v 78. minutě. Fulnek zahrává rohový kop přetaženým centrem až na zadní tyč, následuje sklepnutí míče pod sebe na nepokrytého Krásu, který upravil na konečných 4:0. K dalšímu třetiligovému utkání vyběhnou fotbalisté Frýdku-Místku v sobotu 7. října, kdy se ve Stovkách od 10.15 hodin představí rezervní tým ligové Tescomy Zlín.