Robert Schedling

12. 11. 2006

Frýdek vydoloval bod za remízu v Jihlavě
VYSOČINA JIHLAVA B – FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (1:0)

Důležitý bod se podařilo získat fotbalistům Frýdku-Místku z horké půdy rezervního týmu druholigové Jihlavy. Vyrovnávací branku vstřelili valcíři v poslední minutě zápasu, autorem byl Hrdlička.

Fotbalisté Frýdku-Místku dokázali přivézt z horké půdy jihlavského béčka bod za remízu. Nutno uznat, že bod byl vydolovaný s mírným štěstíčkem. Jako první zahrozili v zápase hostující fotbalisté, to běžela 21. minuta. Přímý kop zahrával Němec, jeho centrovaný míč našel v šestnáctce domácích Myšinského, jenže tomu zhatil možnost ke skórování praporek pomezního rozhodčího – ofsajd. O chvíli později musel skluzem zasahovat proti střele domácích Literák. Ve 26. minutě utekl jeden z domácích hráčů po pravé straně hřiště, přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Peteříka a útočník Jihlavy prostřelil brankáře Ditterta – 1:0. Ve 31. minutě měli valcíři blízko vyrovnání. Literákův křižný centr našel v šestnáctce domácích Jordána, ten přízemní přihrávkou podél celé branky našel Myšinského, jenže forward hostí netrefil míč. Další šanci ke srovnání nepříznivého stavu měl Frýdek v poslední minutě první půle, kdy Němcův centr z rohového kopu prosvištěl až na zadní tyč, kde však Sklenička nedokázal dopravit míč za záda brankáře Tulise.
Po změně stran měli více ze hry domácí fotbalisté. „Nutno přiznat, že fotbal někdy bývá krutý. Tentokráte nás velmi podržel brankář Dittert, který zneškodnil několik tutových šancí domácího mužstva,“ pochválil ochránce hostující svatyně trenér Frýdku-Místku Karel Orel. V 55. minutě šel domácí hráč na Ditterta zcela sám, následovala klička a střela trefila z boku tyčku. Za dalších sedm minut zahrávali jihlavští standardní situaci, po které Dittert zasahoval na brankové čáře. Gólman hostí podržel svůj tým v závěru střetnutí ještě dvakrát, kdy vždy zlikvidoval domácím sólové nájezdy. „V závěru střetnutí jsme hráli již vabank, kdy jsme vzadu měli pouze tři obránce. Domácí toho využívali k rychlým brejkům, ale brankář Dittert nás dnes hodně podržel,“ řekl po utkání trenér Orel. V poslední minutě nakonec přeci jen udeřilo, ale na druhé straně. Valcíři zahrávali rohový kop, Ďurfina na první tyči prodloužil tečí za sebe a Hrdlička vyrovnal na konečných 1:1. Sezóna pro třetiligové fotbalisty Frýdku-Místku ještě nekončí. V sobotu 18. listopadu se od 10.15 hodin předehrává první jarní kolo. Do Stovek zavítá rezervní tým ligového 1.FC Brna.