Robert Schedling

24. 9. 2006

Tři body trefil Němec
1.SC ZNOJMO – FRÝDEK-MÍSTEK 0:1 (0:1)

Fotbalisté Frýdku-Místku vezou ze Znojma velice důležité tři body. Jedinou branku utkání vstřelil kapitán mužstva Lubomír Němec.

V osmém kole Moravskoslezské ligy dokázali frýdecko-místečtí fotbalisté zvítězit na horké půdě ve Znojmě. „Zápas jsme měli rozhodnout již během prvního poločasu. Zodpovědnou hrou v obraně jsme nakonec dokázali dovést utkání do vítězného konce,“ hodnotil spokojeně po utkání trenér vítězného týmu Karel Orel.
Frýdek se vedení ujal brankou ze 14. minuty, když dlouhý míč za obranu domácího mužstva našel nabíhajícího Skleničku, ten přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Krpce. Útočník Frýdku ve slibné pozici střílí do brankáře Znojma a odražený míč posílá do opuštěné branky středopolař Němec – 0:1. O šest minut později zahrozilo také na druhé straně, ale Literák vše stačil uhasit skluzem na poslední chvíli. Ve 22. minutě chyboval ve vlastní šestnáctce Literák, domácí se však nakonec k zakončení nedostali. Poté však přišly již chvilky hostujícího mužstva. Ve 27. minutě zahrával z levé strany Němec standardní situaci. Centrovaný míč však brankář domácích neudržel, jenže valcířům k zakončení chyběl větší důraz. Za další dvě minuty to z pětadvaceti metrů zkusil Němec, rána gólmana domácích neohrozila, jelikož letěla do míst, kde stál. Ve 32. minutě postupoval z levé strany Macura na branku Znojemských zcela osamocený, místo technické střely volil tvrdou ránu, se kterou však neuspěl. Další velká chvíle hostí přišla dvě minuty před přestávkou. Sklenička poslal od postranní čáry centrovaný míč na zadní tyč, tam stál osamocený Žáček, jenže ani mladý záložník Frýdku nedokázal nadvakrát dopravit míč za záda brankáře Znojma. „Tyto poslední dvě šance jsme měli dát. Ve druhé půli jsme již mohli hrát s větším klidem,“ láteřil na neproměnění tutovek trenér Orel.
Domácí se ve druhém poločase snažili o srovnání stavu. Nejblíže k tomu měli v 59. minutě, kdy naštěstí pro valcíře zasáhl včasným vyběhnutím brankář Dittert. Ale ani Frýdek nezůstal pouze při bránící činnosti. V 64. minutě Němec vysunul Skleničku, jeho střela levačkou bohužel pro hosty mířila nad branku. V závěru střetnutí se na hosty valil do šestnáctky jeden centr za druhým, naštěstí ani po čtyřminutovém nastavení brankář Dittert nemusel míč vytahovat ze sítě. „Tyto získané tři body jsou pro nás obrovsky cenné, jelikož nás v příštím týdnu čeká velice těžké utkání ve Fulneku,“ řekl trenér Frýdku Karel Orel. Ve Fulneku se valcíři představí v sobotu 30. září od 15.30 hodin.