Muži Black Volley Beskydy dobyli o víkendu další dvě bašty volejbalu

Alice Zemanová

17. 10. 2016

Frýdeckomístecký tým nastoupil v Praze proti ČZU v obvyklé sestavě Jambor, Lanč, Kubala, Vašut, Plichta, Borski a libero Brauner. Od začátku měli muži Black Volley Beskydy na svého soupeře navrch a bylo vidět, že má mladý tým ČZU před zkušenou sestavou respekt. "Celkem v klidu jsme vyhráli první set. Od druhého setu jsme ale předváděli spíše profesorský volejbal, což se nám vymstilo a tentokrát již odvážně hrající domácí nás začali přehrávat jak útokem, tak i velmi slušnou obranou na síti. Po srovnání setů na 1-1 jsme v tom třetím prohrávali 24-21 a teprve od tohoto stavu začali hrát s maximální koncentrací. Velmi účinnou obranou na síti (Borského střídá zkušený Srkal) jsme set získali pro sebe poměrem 26-24. Obdobně napínavá koncovka probíhala i v setu čtvrtém, kde jsme museli otáčet nepříznivý stav, do kterého jsme se dostali především díky nevynuceným chybám v útoku. Opět ale rozhodla obrana na síti, která byla nakonec rozhodujícím faktorem celého zápasu," hodnotí páteční vystoupení našeho "áčka" hrající trenér Přemek Kubala.

Po vítězství 3-1 nad ČZU se tým přesunul na půdu B týmu extraligového Jihostroje České Budějovice. Sobotní duel na jihu Čech opět hodnotí hrající trenér Kubala: "Zápas byl ovlivněn neobvyklým množstvím nevynucených chyb na útoku a museli tentokrát zasáhnout všichni hráči kádru, aby zabrzdili odvážně hrající tým Budějovic. Podobně jako v zápase s ČZU byla naší největší zbraní obrana na síti, naopak vůbec se nám nedařilo na servisu, což je v moderním volejbale jedna za stěžejních herních činností. Zápas jsme opět rozhodli v dramatické koncovce třetího setu, kdy jsme opět prohrávali 24-21, ale výbornou obranou nedopustili další set a zvítězili 3-0."

I přes relativně jednoznačné výsledky ve skóre setů, šlo o velmi vyrovnané zápasy. Soupeřům je třeba poděkovat za skvělou hru, která donutila Black Volley Beskydy zapnout na plné obrátky. Velmi cenná zkušenost zejména před těžkým uktáním proti extraligovému VK Ostrava, které proběhne v hale SPŠ v úterý 18.10. od 17:30.