Muži Black Volley Beskydy hlásí: „Jsme v semifinále!“

Alice Zemanová

13. 2. 2017

Byť to podle výsledku 3:0 nevypadá, vítězství frýdeckomísteckého týmu se v hlavním městě vůbec nerodilo lehce. "Soupeř nás tlačil servisem, mnohdy až na hraně maximálního risku, což nám dělalo problém v následném útoku," shrnuje v čem spočívala hlavní síla soupeře hrající trenér Přemek Kubala. V průběhu druhého setu muel sáhnout ke střídání, kdy za zkušeného Tomáše Plichtu nastoupil přihrávající smečař Libor Lanč, který svým velmi spolehlivým výkonem na přihrávce i v útoku nakonec strhnul vítězství v setu na svou stranu. Ve třetím setu už soupeř rezignoval a bez většího odporu si tak mohl tým Black Volley Beskydy dojít nejen pro vítězství v zápase, ale i pro postup do semifinálových bojů.

Stejně tak jako v předchozích dvou, i v tomto rozhodla o vítězství větší zkušenost a mnohem širší kádr. Právě tato skutečnost a tím pádem možnost měnit sestavu dle potřeby snad dává týmu Black Volley výhodu i do dalšího kola, kde se utká se Starým Městem, které tvoří farmu extraligovému Zlínu.