Neproměněné šance staly frýdecko-místecké házenkáře vítězství. Duel s Jičínem skončil remízou

Lubomír Kavka

15. 11. 2015

Úvod střetnutí patřil jednoznačně hostům. Ti od první minuty vytáhli osobní obranu na našeho nejlepšího střelce Vojtěcha Petrovského. A tento tah se jim vyplatil. Ihned se dostali do vedení 3:0. Poté dokonce Petrovský neproměnil sedmimetrový hod. Za to Jičín přidával branky dál. Vedl 5:0, 6:1 a 7:3.
Poté se však svěřenci Aleše Chrastiny vzchopili a začali náskok soupeře stahovat. Střelecky se dařilo především Daliboru Mynářovi. Jičínští tak nějakou dobu bránili osobně i jeho. Po dvaceti minutách už drželi Frýdecko-Místečtí vyrovnaný stav 8:8.
Do vedení se však nedostali, naopak. Po prvních třiceti minutách odcházeli do šaten spokojenější hosté. Vedli o dvě branky. Na ukazateli svítilo skóre 10:12.
Vstup do druhé půle už vypadal ze strany našich hráčů úplně jinak. V období od 35. do 43. minuty nastříleli pět gólů v řadě. Poprvé v zápase se tak dostali do vedení. Jenže nedokázali si vypracovat větší než dvoubrankový náskok. Přitom hráli poměrně dlouho v početní výhodě. Navíc Ondřej Šulc uviděl po faulu na Tomáše Klabana červenou kartu, takže se Jičínští museli obejít bez něj.
Duel tak nakonec dospěl do nervy drásající koncovky. Poslední branku viděli diváci ve 26. minutě, když jednogólový náskok Jičína vyrovnal svou jedinou trefou v zápase Jakub Bosák. Obě družstva si tak nakonec rozdělila po jednom bodu za remízu 20:20.
„Dobře jsme věděli, že Jičín má vynikající obranu, možná slabší útok, ale rozhodně jsme nehráli tak, jak jsme chtěli. Po velice špatném začátku jsme se postupně dostávali do zápasu. I proto Jičín první poločas vyhrál o dvě branky,“ hodnotil střetnutí trenér SKP Frýdek-Místek Aleš Chrastina.
„Ve druhé půli jsme pak neproměnili několik náskoků. Ke konci nám možná i došly síly v obraně, ale je třeba říct, že jsme hráli jen na tři spojky, když se zranil Roman Meca,“ dodal s tím, že remízu považuje spíše za ztrátu, protože jeho svěřenci neproměnili spoustu šancí.

SKP Frýdek-Místek – HBC Ronal Jičín   20:20 (10:12)