Příprava mládeže Fotbal FM

5. 2. 2006

B dorost Frýdku-Místku se účastní zimního turnaje ve Vratimově. Soupeřem ve čtvrtém kole jim byli stejně staří hráči Havířova.
Své první přátelské střetnutí odehráli také ligoví starší žáci A, kteří zajížděli do Třince.

FRÝDEK-MÍSTEK dorost – HAVÍŘOV dorost 3:0 (0:0)
Dorostenci Frýdku-Místku měli za soupeře na vratimovském turnaji stejně staré hochy z Havířova. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale diváci se branek nedočkali. Ty začaly padat až po změně stran a pouze do sítě brankáře Havířova. Ve 49. minutě vybídll Bonk k otevření skóre zápasu útočníka mladých valcířů Matwikowa. V 63. minutě to bylo již o dvě branky, když se z trestného kopu s pomocí teče trefil Goroš. O pět minut později se Frýdek radoval potřetí. Po pěkné akci se prosadil Vyvial. „Soupeře jsme dnes přehráli díky zlepšenému druhému poločasu. V něm jsme měli ještě spousty dalších šancí, které kluci nevyužili,“ řekl po utkání trenér Frýdku Miroslav Goroš.
Frýdek-Místek: Šproch – Bonk, Marek Kohut, Slavík, Kamil Goroš – Ivo Papřok, Lukáš Kohut, Mach, Vyvial – Duda (41. Matwikow), Mitrenga (41. Lužný). Trenér: Miroslav Goroš.

FOTBAL TŘINEC – FRÝDEK-MÍSTEK st.žáci A 4:2 (2:1)
Na zcela zledovatělém terénu se mladí fotbalisté Třince pohybovali přeci jen o něco lépe než mladí valcíři. Přesto však se po krásné kombinační akci prosadil Frýdek ve 14. minutě, když Juřena využil centrovaného míče od Peška. Domácí se z vyrovnávací branky radovali o sedm minut později, když po levé straně utekl domácí bombarďák Jaworský a střelou ke vzdálenější tyči překonal Balka. Ve 29. minutě to bylo již 2:1 pro Třinec. Úspěšným střelcem byl opět Jaworský. Tento hráč byl také i u zrodu třetí branky třineckých hráčů, když v 50. minutě postupoval sám na Balka, ten jeho střelu vyrazil, ale na dorážku Coupka již brankář Frýdku nestačil. V 61. minutě byl v pokutovém území domácích faulován hostující Juřena a Pešek z pokutového kopu snížil na 3:2. V těchto chvílích Frýdek svého soupeře přehrával, ale střely Farského, Ondry a vzápětí i Sanitera v síti neskončily. Nakonec se v poslední minutě opět prosadil Jaworský, který tak upravil skóre na konečných 4:2 pro Třinec. „Dnes jsme Třinci podlehli zaslouženě. Jejich hráči se s těžkým terénem dokázali lépe vypořádat,“ řekl po utkání trenér Frýdku Ján Balko.
Frýdek-Místek: Balko – Kosňovský, Farský, Tomsa, Saniter – Pešek, Ondra, Biolek, Juřena – Knězek, Kubáň. Trenéři: Robert Schedling a Ján Balko.

F-M ml.žáci A roč.1993 – F-M ml.žáci B roč.1994 4:0
Branky: Plešek 2, Lastovička 2
Jelikož se těmto dvěma mládežnickým týmům Frýdku zrušilo utkání se stejně starými soupeři v Třinci, střetli se tak ve Stovkách mezi sebou.

MFK Karviná – FRÝDEK-MÍSTEK dorost A 2:2
Utkání na turnaji na umělé trávě ve Vítkovicích.