Archiv

- BŠŠ Beskydská šachová škola

3. 9. 2014

Grensboro chess OPEN – 9. místo GM Sergei Azarov

Velmistr Sergei Azarov (FIDE ELO 2635), člen extraligového týmu BŠŠ Frýdek-Místek, se ve dnech 28. 8. – 1. 9. zúčastnil v rámci turnajů US Masters mezinárodního šachového festivalu "Grensboro chess OPEN 2014". Turnaje se zúčastnilo 82 hráčů z 16 zemí.

Sergei Azarov získal z devíti partií 6,0 bodu a umístil se na 9. místě.

OPEN Havířov – nejlépe Patrik Štěpán

V Havířově ve dnech 23. – 31. srpna byl sehrán mezinárodní šachový turnaj OPEN Havířov 2014. Barvy naší šachové školy hájili v konkurenci 59 šachistů tři starší žáci Patrik Štěpán (FIDE ELO 1897), Matěj Kuchař (FIDE ELO 1850) a David Šigut (FIDE ELO 1571).

Nejlepší výsledek v devítikolovém turnaji uhrál Patrik Štěpán, který ziskem 5,0 bodů obsadil 21. místo. Matěj Kuchař s 4,5 body skončil na 31. místě a David Šigut s 3,5 body na 46. místě.

Martin Vašínek v Polsku na 12. místě

Martin Vašínek se zúčastnil v sobotu 30. srpna v polském Cieszyne mezinárodního šachového turnaje dětí "I.Grand Prix Cieszyna". Martin hrál kategorii do 10 let a vedl si úspěšně.

Martin Vašínek v sedmikolovém turnaji získal 3,5 bodu a obsadil pěkné 12. místo a ve své věkové kategorii hráčů do 8 let skončil na 5. místě – gratulujeme!

O pohár města Říčany – výborná Martina Fusková

V termínu 23. – 30. 8. se v Říčanech konal mezinárodní šachový turnaj "O pohár města Říčany". Ve startovním poli 97 hráčů ze tří zemí jsme měli svého zástupce – Martinu Fuskovou (FIDE ELO 1948).

Martina Fusková z devíti partií uhrála 5,0 bodů a umístila se na 32. místě. Mezi ženami však skončila na výborném 2. místě a připisuje 63 FIDE ELO bodů – gratulujeme!

Foto – Sergei Azarov, Patrik Štěpán, Matěj Kuchař, David Šigut, Martin Vašínek a Martina Fusková