Šachisté uspěli v Ostravě

Antonín Surma

11. 5. 2005

Tak jako každým rokem, i letos se na přelomu května a června uskutečnil v Ostravě mezinárodní šachový turnaj Ostravský koník. Turnaj byl tradičně rozdělen na dvě skupiny: skupina „A“ – FIDE a skupina „B“ – Národní. Beskydská šachová škola do nich nasadila celkem jedenáct šachistů, kteří již tradičně uhráli velmi solidní výsledky.
V „A“ turnaji, ve kterém se prezentovalo 62 šachistů z 5 zemí Evropy, se z našich šachistů nejlépe umístil Vojtěch Rojíček. Přestože byl do turnaje nasazen se startovním číslem 32, po vynikajícím výkonu získal 5 bodů z devíti, čímž obsadil 24. místo a potvrdil tak svou vynikající formu posledních měsíců. O bod míň získal Jiří Kočiščák, který skončil na celkové 45 příčce.
V „B“ turnaji slavil úspěch teprve patnáctiletý odchovanec Beskydské šachové školy Šimon Štukner. V konkurenci 60 šachistů se nezalekl papírově mnohem silnějších soupeřů a suverénně turnaj vyhrál. Neztratili se ani další frýdecko-místečtí šachisté. Jediná dívka v turnaji, Kristýna Novosadová, předvedla vyrovnaný výkon a obsadila velmi pěknou 14. příčku. Také Jan Kozel svým dvacátým místem mile překvapil a ukázal tak svým soupeřům, že s ním budou muset v budoucnosti počítat.