Šachisté úspěšní v Třinci

Antonín Surma

14. 6. 2006

Šachový úspěch Stanislava Jasného

Pěkného sportovního úspěchu dosáhl Stanislav Jasný člen Beskydské šachové školy na mezinárodním šachovém turnaji v Třinci „O pohár Třineckých železáren“. V těžké konkurenci 56 hráčů, mezi kterými byla i řada extraligových borců, se ničeho nezalekl a ukázal své šachové umění v plném světle. Do posledního kola bojoval o medailové umístění, které mu však až na pomocné hodnocení uniklo. Stanislav Jasný získal 6,5 bodů z 9 partií a skončil na celkovém 5.místě /stejný počet jako třetí v pořadí/. Standa jistě bude patřit k oporám nováčka Extraligy družstev – Beskydské šachové školy Frýdek-Místek.
Turnaje se zúčastnil i starší žák Tomáš Pecha a pro mnohé ze soupeřů se stal těžkým oříškem. Celkový zisk 5,0 bodů – 19.místo, řada cenných výher nad šachisty podstatně zkušenějšími a tabulkově silnějšími dává tušit, že v Tomášovi roste další opora frýdecko-místeckého šachu.
Oběma hráčům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.