Šachistům se v rapidech dařilo

- BŠŠ Beskydská šachová škola

22. 9. 2014

V sobotu 20. září se v Kulturním domě Dolního Benešova odehrál šachový turnaj v rapid šachu "28. ročník Memoriálu Karla Osmančíka", který je opět zařazen do desetidílného seriálu "GRAND PRIX ČR" v rapid šachu. Beskydskou šachovou školu v konkurenci 94 šachistů z CZE, POL a SVK reprezentovali čtyři hráči.

Pěkného sportovního úspěchu dosáhl IM Vojtěch Zwardoň, který se umístil na výborném 3. místě. IM Sergej Vesselovsky obsadil pěkné 4. místo a navíc vyhrál kategorii seniorů. Michael Kubík skončil na 33. místě a v kategorii hráčů do 20 let byl na 3. místě. Radek Halamíček skončil na 48. místě – všem gratulujeme!

V rámci 28. ročníku Memoriálu Karla Osmančíka se odehrál také turnaj mládeže. Ve startovním poli byli i tři mládežníci Beskydské šachové školy.

Ve výborné formě se představil Marek Miča, který skončil v konkurenci čtyřiceti hráčů z CZE a POL na celkovém 4. místě a v kategorii do 12 let skončil na 2. místě. Ondřej Nytra obsadil 9. místo a v kategorii do 12 let byl na 5. místě. Michal Gřes se umístil na 25. místě a v kategorii do 9 let skončil na 3. místě. Chlapcům děkujeme za pěkné výkony a gratulujeme k medailovým umístěním.

Gratulujeme medailistům a celé výpravě děkujeme za skvělou reprezentaci našeho města a BŠŠ!

Foto – Vojtěch Zwardoň, Sergej Vesselovsky, Marek Miča a Michal Gřes.